74 In de lijst van dijken, waterkeeringen en duikers in onderhoud bij den dienst van landerijen kwam geen verandering. De taluds der zomerdijken werden over het afgeloopen jaar weer onder profiel gebracht. De bestaande houten afsluitduiker in de pompsloot op het Helbergen, die versleten was, werd in het afgeloopen jaar geheel vernieuwd en vervangen door een ruimen afsluitbaren duiker in gewapend beton. Thans is het mogelijk den duiker, door middel van een windwerk met getande stang, open en dicht te draaien. Dit werk werd door den dienst der landerijen uit gevoerd, terwijl de kosten van het geheele werk ge zamenlijk door de belanghebbenden, t.w. de gemeente Zutphen, het Oude en Nieuwe Gasthuis, H. O. Wijers en L. Koppel gedragen werden. Het aandeel in de kosten van vernieuwing bedroeg voor de gemeente f 95.41. 75 HOOFDSTUK X. VERKEER. Straten, Pleinen en Riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestra tingen bepaalde zich hoofdzakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondsche lei dingen en andere verzakkingen. Waar noodig werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht. Overigens werden slechte gedeelten herstraat. Voor gasfabriek, waterleiding, electriciteitsbedrijf en telefoon (aansluitingen enz.) werd 2753 M2. straatwerk verricht. Voor den ingenieur der telegrafie werd bovendien een hoeveelheid straatwerk in de Havenstraat, en voor kabellegging van het telefoonkantoor naar den Deventer- weg, verricht. Op verschillende plaatsen werden nieuwe bestratingen aangelegd, bestaande bestratingen vernieuwd of met gebruikte materialen herstraat, zooals in onderstaanden staat is aangegeven

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 40