72 Kaden en Loskraan. De kaden werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. De loskraan aan de IJsselkade is buiten gebruik. Onderhoud der kribben. Een gedeelte van den rechter Berkeloever, langs de Ziekenhuisweide werd met kribwerk verdedigd. Het onderhoud der kribwerken onder beheer van den dienst van gemeentewerken bepaalde zich overigens tot het doen van kleine herstellingen. De krib- en beslagwerken, in onderhoud bij den dienst der landerijen, werden over het afgeloopen jaar goed nagezien. Ook in de omgelegde Oekensche beek, werd ge deeltelijk aan weerszijden op de taluds beslagwerk aangebracht. Het kribhout werd deels verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout en deels aangekocht. De kribpalen werden in de loods bij slecht weer gemaakt. De puin werd van afbraak van gebouwen uit de stad verkregen. Bruggen en Duikers. De bij de gemeente in onderhoud zijnde bruggen en duikers zijn de volgende 1. de IJsselbrug 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade; 3. de Marschpoortbrug 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat; 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat 7. de duiker in de binnengracht bij de Halvemaanstraat; 73 8. de duiker in de binnengracht achter het gymnas tieklokaal aan de Polsbroek 9. de brug over de binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek 10. de Dieserbrug 11. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 12. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 13. de Berkelbogen 14. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 15. de duiker in den Buitensingel 16. de hefbrug over de Noorderhaven 17. de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg; 18. de duiker over de beek in den Weg naar Emmerik 19. de duiker in den Helbergerweg 20. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen; 21. de Oostveensche brug 22. de brug in den weg naar Tonden 23. de duiker in den landweg naar het Galilé 24. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 25. de drie duikers in den Vierakkerweg. Op de IJsselbrug zijn de trottoirs gedeeltelijk hersteld. Op de klap van de IJsselbrug werden eenige dekdeelen door nieuwe vervangen. De brug over de binnengracht is vervangen door een duiker. Deze wijziging met bijkomende werken is in eigen beheer uitgevoerd. De totale kosten daarvan hebben f 2747.42 bedragen. Van de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg is het rijdek vernieuwd. Overigens werden de bruggen en duikers met de daarvoor beschikbare gelden zoo goed mogelijk onder houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 39