64 In Februari kwam een klacht binnen over het plaatsen van een schutting in een voortuin van een perceel aan de Hemonystraat, waardoor het uitzicht voor de naast liggende woningen werd belemmerd. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na aanschrijving om de schutting te verwijderen is deze verwijderd tot de rooilijn. Na een schoorsteenbrand in perceel Lange Hofstraat no. 6a bleek de schoorsteen niet aan de desbetreffende eischen van de bouwverordening te voldoen. Na aan schrijving om voor verbetering zorg te dragen is de schoorsteen spoedig hersteld. Na een schoorsteenbrand in perceel Lievenheersteeg no. 32 bleek, dat er zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Na aanschrijving is deze latei vervangen door een ijzeren balk. In Juli kwam een klacht binnen van een bewoner van een perceel aan den Weg naar Voorst, dat hij veel hinder had van het hebben van een mestvaalt onmiddellijk liggende bij zijn woning. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht volkomen gegrond te zijn. De eigenaar van de mestvaalt is aangeschreven om deze te verwijderen. Hieraan is niet voldaan, waarom door de politie proces-verbaal tegen den eigenaar is opgemaakt. In perceel Beukerstraat no. 18 bleek na een schoor steenbrandje. dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Na aanschrijving is deze balk spoedig door een ijzeren vervangen. In perceel Polsbroek no. 62 bleek na een schoor steenbrandje, dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Na aanschrijving is deze balk spoedig door een ijzeren vervangen. 65 In October kwam een klacht binnen over hinder van rook veroorzaakt door den schoorsteen van perceel Markt no. 10a. De klacht bleek volkomen gegrond te zijn. Na aanschrijving is de schoorsteen verbeterd, terwijl tot heden geen klachten over dezen schoorsteen zijn binnengekomen. In perceel Diezerstraat no. 74 bleek na een schoor steenbrandje, dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Na aanschrijving is deze balk spoedig door een ijzeren vervangen. In November werd een klacht ingediend over het last hebben van rook van perceel Groensteeg no. 4a. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de schoor steen defect te zijn. Na aanschrijving werd deze fout spoedig hersteld. In December werd een klacht ingediend over het last hebben van rook van perceel Spiegelstraat no. 25a. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de schoorsteen defect te zijn. Na aanschrijving werd deze fout spoedig hersteld. In December werd een klacht ingediend over het hinder hebben van rook, veroorzaakt door den schoor steen van perceel Turfstraat no. 20. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht volkomen gegrond te zijn. Tot heden is de schoorsteen niet verbeterd, doch buiten gebruik gesteld. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten laste van derden gemaakt f 2760.74, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 529.24.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 35