62 Overigens ondergingen de plantsoenen en wandel plaatsen dit jaar geen belangrijke wijzigingen. De fonteinen verbruikten 1552 M3. water. Rioleering en reiniging. Voor den aanleg en de verbetering van rioleeringen verwijzen wij naar hetgeen daaromtrent hierna in hoofdstuk X is vermeld. Voor de gemeentereiniging meenen wij te mogen verwijzen naar het onder de bijlagen onder letter N opgenomen verslag. Besmettelijke veeziekten. In het afgeloopen jaar zijn 2 gevallen van miltvuur en 10 gevallen van mond- en klauwzeer voorgekomen. De noodige ontsmettingen werden op één uitzondering na alle door personeel van den gemeentelijken ontsmet- tingsdienst verricht. De kosten hiervan en die van het plaatsen der vereischte waarschuwingsborden en ken- teekenen werden aan het Rijk gedeclareerd. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Voorzieningen in het belang der volkshuisvesting. Voor hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente gedurende het jaar 1931 is verricht, verwijzen wij naar het onder de bijlagen onder letter A opgenomen verslag. Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1931 werden 182 aanvragen 63 behandeld voor het bouwen en verbouwen van per- ceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 181 ver gunningen werden verleend, waaronder: 29 29 voor geheel nieuwbouw 83 82 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 7 7 voor aansluiting op het gemeente riool voor afvoer van menagewater; 16 16 voor aansluiting op het gemeente riool met overstortleiding van beer putten 27 27 voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden en licht bakken 20 20 voor het bouwen van schuren e. d. Eén vergunning is geweigerd voor het maken van een droog privaat. 25 bewoonbaarverklaringen werden afgegevenvol tooid zijn 127 woningen. Einde 1931 waren nog in aanbouw 65 woningen. Door verbouwing is 1 woning ontstaan en zijn er 13 vervallen. 27 woningen zijn onbewoonbaar verklaard. Er werden 19 hinderwetaanvragen behandeld en 19 vergunningen verleend. 5 drankwetaanvragen werden behandeld, die werden ingewilligd. Na een schoorsteenbrand in perceel Wilgestraat no. 33 bleek een schoorsteenwand erg gescheurd te zijn. Na aanschrijving om voor verbetering zorg te dragen is de schoorsteen spoedig hersteld. aanvragen, vergunningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 34