58 van den keuringsdienst in het gebied van Zutphen en dat van het gemeenteslachthuis, onder bijlage R. opgenomen. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage O. hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte ver slagen der gezondheidscommissie (bijlage B), der com missie inzake de waterleiding en de gemeentereiniging (bijlagen L en N). Heerschende ziekten. In 1931 kwamen 29 gevallen van roodvonk en 1 geval van meningitis cerebrospinalis epidemica voor. Koepokinenting. Het aantal verrichte koepokinentingen bedroeg in 1931, 6, alle kosteloos. Eens per kwartaal werd gelegenheid gegeven tot kostelooze vaccinatie. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen n.l. een algemeene begraafplaats aan den Warnsveldschen weg een bijzondere begraafplaats voor Roomsch-Katho- lieken aan den Warnsveldschen weg en een bijzondere begraafplaats voor Israëlieten aan den Vierakkerweg. 59 Het volgende getal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaatsen ter aarde besteld a. op de algemeene begraafplaats b. begraafplaats voor Roomsch-Katholieken 32 r Israëlieten 7 Totaal 256 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. Het plantsoen en de gebouwen op de algemeene begraafplaats werden naar behooren onderhouden. Een nieuw vak voor 2e klasse graven is in gebruik genomen. De voor de 2e klasse beschikbare ruimte is zoodanig bezet, dat noodzakelijk uitbreiding der begraafplaats moet worden overwogen. Diverse graven werden weder op daartoe strekkend verzoek tegen betaling eener jaarlijksche vergoeding of tegen betaling van een som in eens door de gemeente in voortdurend onderhoud genomen. Aan het einde van 1931 waren 197 graven bij de gemeente in onderhoud, waarvan 147 tegen betaling van een jaarlijksche vergoeding, terwijl van 50 graven het onderhoud werd overgenomen tegen betaling van een som in eens. Bad- en zweminrichtingen. Bij raadsbesluit van 9 Februari 1931 werd een crediet groot f 6380 verleend voor verbetering van het IJsselbad; de navolgende verbeteringen werden aangebracht De in slechten toestand verkeerende houten schutting werd vervangen door een betonschutting ter lengte van 85.5 M.tevens werd de rijwielberging ver- *-♦ tt >t

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 32