56 durende die dagen is steeds vanaf ongeveer vier uur des namiddags tot diep in den nacht extra politiedienst verricht in de daarvoor in aanmerking komende wijken, daar de gewone bezetting onvoldoende bleek. Geregeld is toezicht uitgeoefend op tooneel- en bioscoopvoorstellingen op de laatste in het bijzonder met het oog op den leeftijd, voor welken de betrokken filmvertooningen toegankelijk zijn. De volkslogementen worden zooveel mogelijk eiken avond gecontroleerd. Gedurende het afgeloopen jaar werden 14 vreem delingen over de grenzen des Rijks geleid. Ernstige voorvallen, waardoor de algemeene veiligheid in gevaar is gebracht, hadden niet plaats. In het belang der openbare zedelijkheid is een voort durend scherp toezicht noodig op een paar inrichtingen, die als zoodanig bij de politie een minder gunstige reputatie genieten. Hier ter stede werden 9 minderjarigen aangehouden om daarna onder het ouderlijk gezag te worden terug gebracht, terwijl de politie bovendien nog in 8 gevallen hare tusschenkomst verleende om minderjarigen onder het wettig gezag terug te brengen. De criminaliteit vooral bij de jeugd neemt toe. Het misbruik van sterken en alcoholhoudenden drank nam in dier voege toe, dat het aantal processen-verbaal terzake openbare dronkenschap vergeleken bij 1930 met ongeveer de helft vermeerderde. In het belang van de dierenbescherming wordt door de politie voortdurend een wakend oog gehouden op de veemarkt, aan het station, enz., voor wat betreft het laden, lossen en vervoeren van vee. 57 Aangaande de Drankwet kan het volgende worden medegedeeld Het aantal vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein bedroeg op 1 Mei 1932: 22 voor ongesplitsten verkoop (tappen en slijten 17 tappen. slijten. 1 sociëteit. hotel. slijten (240 liter). Het wettelijk maximum bedroeg op 1 Mei 1932:66. Bij Koninklijk besluit d.d. 24 December 1925, no. 71, is het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente vastgesteld op veertig. Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1932 a. voor verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank 28 b. voor verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank 22 De totale opbrengst van het vergunningsrecht over 1931/1932 was f 2678.75. Op de gemeentelijke aanplakborden werden 1237 biljetten geplakt. De ontvangsten bedroegen f 1095.35 en de uitgaven f 338.44. zoodat aan den ontvanger een bedrag van f 756.91 kon worden afgedragen. De aanplakker ontving een loon van f 325.35. HOOFDSTUK VII. OPENBARE GEZONDHEID. Toezicht op de levensmiddelen. Zie hiervoor het onder bijlage X opgenomen verslag 2 2 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 31