54 3e. het bouwen van een gymnastiekschool in de Pols broek, het maken van een rioleering met demping en aanhooging van een gedeelte van de Binnen gracht en het inrichten van een speelterrein op den Boompjeswal, opgedragen aan J. Hummelman te Zutphen, voor de som van f 24213 4e. het maken van een rioleering etc. op een gedeelte van het industrieterrein en het ophoogen etc. van een gedeelte van de Dreef, opgedragen aan H. Roseboom en H. van Eikenhorst te Hattem, voor de som van f 4481 5e. het verbouwen van het rijksbelastingkantoor aan de Kuiperstraat, opgedragen aan G. H. Ruijsink te Zutphen, voor de som van f 3973 6e. het ophoogen van het terrein gelegen tusschen de Pollaan, het spooremplacement en de spooraan- sluiting der N.V. Spieker en Elferink's Trans- port- en Handelmij., opgedragen aan N.V. Spieker en Elf er ink's Transport- en Handelmij. te Zut phen, voor de som van f 41494.70. T orens. Aan de firma N ij land werd weder opgedragen het opwinden, gelijkzetten en onderhoud van het uurwerk met carillon van den Wijnhuistoren, het uurwerk van den Nieuwstadstoren en van den regulateur in de Bur gemeesterskamer, tezamen voor de som van f 450 per jaar. Aan de firma H. Addicks en Zn. werd weder opgedragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuistoren tegen een vergoeding van f 90 per jaar. 55 De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden éénmaal beproefd en in orde bevonden. Pompen. Aanwezig zijn thans 9 openbare pompen waarvan nog in gebruik zijn 1 in de Vaaltstraat en 1 in de Bakkerstraat. Buiten gebruik zijn de volgende pompen 1 in de Heukestraat, 2 op de Zaadmarkt, 1 op de Groenmarkt, 1 op de Nieuwstad, 1 in de Laarstraat en 1 in de Schoolstraat in de Hoven, waarvan enkele niet dan met groote kosten te repareeren zijn en andere onbruikbaar water geven. Aanwezig zijn 2 standpijpen op de waterleiding, te weten 1 op het Vischpoortplein en 1 aan de IJsselkade. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de uitvoering van verschillende werken ten behoeve van het Twenthekanaal waren de volks logementen veelal dicht bevolkt. Onze gemeente was vooral 's Zaterdags en 's Zondags het verzamelpunt van de daarbij werkzame grondwerkers en de orde werd dan ook als gevolg van misbruik van sterken drank meermalen verstoord door vechtpartijen, eenige malen van vrij ernstigen aard, vernielingen, e.d.. Ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 30