Bijlage X. 26 afgekeurd wegens de aanwezigheid van schimmel of wegens andere wijze van bederf. Een monster mosterd bevatte te veel salicylzuur. Ter plaatse werden door de keurmeesters 31 partijen verschillende soorten specerijen afgekeurd, in totaal 17.3 K.g. en 8 potjes. Spijsoliën en spijsvetten. Van de onderzochte monsters raapolie voldeden er 11 niet aan de gestelde eischen. 3 monsters raapolie bevatten een aanmerkelijk gehalte aan lijnolie, terwijl 8 monsters een te hoogen zuurgraad hadden. 5 monsters verschillende spijsvetten waren ongeschikt voor menschelijk gebruik wegens ransheid. 5 monsters margarine hadden een hooger water gehalte dan 16 Ter plaatse werden afgekeurd 3 partijen, wegende 104 K.g. Suikers, Stropen en Honing. 3 monsters als „huishoudstroop" aangeduid, hadden een te laag suikergehaltetegen den verkoop van deze partijen als keukenstroop werd geen bezwaar gemaakt. 1 monster poedersuiker bevatte aanmerkelijke hoeveel heden rijstmeel en werd voor bakkerijdoeleinden bestemd. 9 monsters vanillesuiker bevatten minder dan 1 °/0 vanilline514 pakjes werden daarom aan denverkoop onttrokken. De onderzochte monsters honing voldeden aan de gestelde eischen, behalve de heidehoning, die aan merkelijke hoeveelheden benzoëzuur bleek te bevatten. Bijlage X. 27 Na een uitgebreid onderzoek kwam echter vast te staan, dat dit benzoëzuur afkomstig was van de bloempjes der heide en dus met de honing door de bijen werd ingezameld. 9 potjes honing werden wegens gisting afgekeurd, terwijl 4 partijen verhitte honing niet als zoodanig gedeclareerd waren. Ter plaatse werd door de keurmeesters niets afgekeurd. Visch. In de wijze van toezicht op den verkoop van visch is geen verandering gebracht. Door de keurmeesters zijn ter plaatse 1870.5 K.g. en bovendien 1 vat van 800 stuks (haring) afgekeurd, afkomstig van 79 partijen. Een partij sardines in blik werd wegens bederf ver nietigd. Vleeschwaren en Vleeschextracten. 13 (d.i. 20 °/0) van de onderzochte monsters leverworst en 12 (d.i. 20 °/0) van de onderzochte monsters boter hamworst, bevatten meer dan 4 °/0 meel, evenals 1 monster leverpastei, 2 monsters gehakt en Geldersche worst en 2 monsters gehakt in blik. Kleurstof werd nog slechts éénmaal in een worstsoort aangetroffen. 3 monsters leverworst, 4 monsters lever pastei en 1 monster gekookte Geldersche worst be vatten te veel boorzuur. In totaal werden 204.25 K.g. boterhamworst, 669 blikjes leverpastei en 16 busjes gehakt afgekeurd. De monsters vleeschextract en bouillonblokjes, die onderzocht werden, voldeden aan de gestelde eischen- Water. Onderzocht werden 25 monsters water, die genomen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 271