Bijlage T. 6 tot het Stadsarchief van Zutphen en de archieven van stichtingen aldaar, voor het overige afkomstig van particulieren aldaar, doch (vermoedelijk sinds 1572) gedeponeerd geweest in het archief der Geldersche Rekenkamer. 4. Een en twintig charters, gevonden in het oud- rechterlijk archief van het ambt Bergh, doch waar schijnlijk afkomstig uit het stadsarchief van Zutphen. 5. Een brief van Ernst Casimir van Nassau aan den magistraat van Zutphen, 1624 gekocht in auctie in 1882. 6. Het archief der voormalige d.d. Schutterij te Zutphen. 7. Een cartularium of statutenboekje van de stichting Bornhof (15de eeuw) aangekocht in 1910. 8. Een handschrift van ca. 1500, houdende rechten der stad Zutphen (gedeponeerd geweest in het archief der Rekenkamer). 9. Achttien diverse charters, zijnde eigendomsbewijzen van huizen te Zutphen, waarvan tien geschonken door D. Wagner in 1904, vier overgedragen door den Rijksarchivaris in Limburg in 1904, een door den Rijksarchivaris in Groningen in 1890, een geschonken door J. Gimberg in 1904, een aangekocht in 1912, een van onbekende herkomst. Terzelfdertijd ontving ik in bewaring 1. Liber camerae capituli Zutphaniensis. Cartularium, afkomstig van het kapittel van St. Walburg te Zutphen en later in het bezit geweest van de Oud-Bisschoppe lijke Clerezie, bevattende 152 perkamenten bladen 2. Perkamenten brief, houdende de aanstelling door den koning van Spanje krachtens zijn patronaatsrecht Bijlage T. 7 van heer Dirk van Dorth tot proost van St. Wal burg te Zutphen, 1580; door het Rijk aangekocht uit de collectie Cheltenham. Verder ontving ik ten geschenke van Mev. de Wed. W. Me insmaOverbosch alhier twee koopakten van huizen in Zutphen d.d. 1570 en 1732, door mij geplaatst bij dergelijke hier reeds aanwezige „particuliere" akten, en een stuk d.d. 1412, behoorend tot het stads archief, n.l. een schuldbekentenis van hertog Reinoud en Willem, zoon van Ar kei, voor de stad. Van den heer Ir. D. J. Bosman ontving ik het archief van het plaatselijk comité voor de Belgische vluchtelingen. Na ingewonnen advies van den Rijksarchivaris in Gelderland werden aan den directeur van de gasfabriek alhier ter vernietiging gegeven 11 pakken, inhoudende stukken betreffende verkie zingen en landsverdediging (laatste stuk van 1900), een gedeelte van de archieven van het Steuncomité en de Huurcommissie en de inkwartieringslijsten 18931903. Het aantal aanwinsten van de bibliotheek bedroeg 20 boekwerken, ongerekend de afleveringen van loopende tijdschriften. Het aantal bezoekers van archief en bibliotheek bedroeg 67. Evenals het vorige jaar betroffen de ge gevens inlichtingen in hoofdzaak vragen van genealo- gischen aard. Meestal kon ik deze vragen met de mij hier ten dienste staande gegevens niet afdoende be antwoorden en moest ik ze ter vollediger afdoening naar het Rijksarchief in Arnhem doorzenden. Eenige malen werden archiefstukken tijdelijk gedepo neerd in de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam en op het Rijksarchief in Utrecht, terwijl ook ten behoeve

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 225