Bijlage T. 4 van die stukken van geestelijke stichtingen, die zooals ik hieronder vermelden zal - naar het Rijksarchief aldaar zijn overgebracht. Pogingen, om een zij t ook globalen inventaris van het geheele archief te vervaardigen, strandden, doordat bij een dergelijke werkwijze een al te groot gedeelte van het archief buiten dezen inventaris zou gevallen zijn, tenzij ik genoegen had kunnen nemen met tien tallen portefeuilles „Varia". Het eenige, wat mij te doen staat, is, dat ik het archief stuk voor stuk be handel. Uit het archief werden geen stukken gepubliceerd. Wel werden de door mij aan den heer Dr. H. C. Gallois, conservator aan het Gemeente-Museum in den Haag, verstrekte inlichtingen over den, een tijdlang te Zutphen woonachtigen, bronsgieter Segewin Haityser verwerkt in zijn artikel „Een laat-Gothische vijzel" (Mededeelingen Dienst K. en W. 's-Gravenhaoe dl. II, afl. VIII, p. 256 vlg.) De ruil van archiefstukken met het Rijksarchief in Arnhem, waarvan ik in mijn beide vorige verslagen melding heb gemaakt, vond zijn beslag in de overeen komst, in April gesloten tusschen den Rijksarchivaris in Gelderland en mij, waarbij ik, daartoe door Uw college gemachtigd, de volgende nos. aan het Rijks archief in Arnhem heb overgedragen 1. Het te Zutphen nog aangetroffen gedeelte van het archief der voormalige Gedeputeerde Staten in het kwartier van Zutphen, daaronder begrepen stukken, afkomstig van de kamer van Finantiën en van kloosters en andere stichtingen in het kwartier (buiten de stad Zutphen), welker archieven in dat der Gedeputeerden gedeponeerd zijn geweest. Bijlage T. 5 2. Twee banden uit de handschriftenverzameling van Mr. Gerard van Hasselt, getiteld „Stukken van groot belang voor het Quartier van Zutphen, L—S en S—Z", bevattende een aantal oorspronkelijke stukken uit het archief der Geldersche Rekenkamer. 3. Eenige elders in het Zutphensche gemeente-archief aangetroffen stukken, die geacht moeten worden te behooren tot het hertogelijk archief en het archief der Rekenkamer. 4. Eenige stukken, ingekomen bij het appellations- gericht in de Graafschap. 5. Twee rekeningen van inkomsten en uitgaven van den heer van Batenburg op de Veluwe, 1482, 1483, alsmede een rekening van de heerlijkheid Bronkhorst, 1571/72 (vermoedelijk kladexemplaren van rentmeesters). 6. Een register op een resolutieboek van de Rid derschap van Veluwe (18de eeuw). 7. Een schuldbrief ten laste van het weeshuis te Tiel, 1665. 8. Enkele stukken, afkomstig van de familie van Spaen. 9. Kaart van een gedeelte der buurtschappen Gietel en Appen onder Voorst, door N. van Geelkercken 1640. 10. Kaart van de Waal tusschen Varik en Rossum, 1786 (copie). In ruil ontving ik 1. Stadsrekening van Zutphen, 1455 56 (gedeponeerd geweest in het hertogelijk archief). 2. Acht charters, behoorend tot het stadsarchief van Zutphen, doch door Baron van Heeckeren van Keil in 1866 aan het Rijk geschonken. 3. Een en zeventig charters, ten deele behoorende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 224