Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF in 1931. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw college het verslag over het gemeente-archief in 1931. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. Helaas is blijkens een mededeeling, door den Voorzitter van Uw college gedaan in de raadszitting van 9 No vember, het plan tot de verbouwing van het stadhuis en daarmede van den bouw van een nieuw archief- depót voorloopig van de baan. Wat den materieelen toestand der archieven aangaat: in den loop van het jaar werden de charters op een enkele na hersteld en platgestreken en op een practische wijze in doozen geborgen. Enkele zeer ge havende stukken werden in de binderij van het Algemeen Rijksarchief gerestaureerd. Ik kwam dit jaar bijna gereed met de beschrijving in regestvorm dezer stukken. Bij dit werk werd steeds meer mijn overtuiging gevestigd, dat de toestand, waarin althans dit gedeelte van het archief verkeert, chaotisch genoemd moet wordenstukken van parti culieren aard zijn vermengd met stukken uit de archieven van de stad, het kapittel en allerlei andere geestelijke stichtingen. Ik heb veiligheidshalve de stukken behalve, waar de herkomst zeer evident was gelaten bij het gezelschap, waarin ik ze aantrof en stel mij voor, mij aan de ordening ervan te zetten, wanneer ik uit Arnhem de ter vergelijking noodige beschrijving heb ontvangen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 223