Bijlage S. 22 binnenbranden werd uitgerukt met klein materieel en voor die der kleine uitslaande branden met groot materieel. et rayon, waarvoor de Brandweer hare diensten binnen deze gemeente moet verleenen, strekt zich uit ten westen van den IJssel, van af de voormalige tol a. d. Kanonsdijk tot de brug te Empe aan den weg naar Voorst, in het zuiden van de Baakschebeek tot de grens bij Wichmond, in het oosten tot de eerste brug achter de Begraafplaats a. d. Warnsveldsche weg, ten noorden tot de Noordveensche- en Oostveensche brug. Verder verleende de brandweer alsnog hulp bij andere takken van Gemeentedienst, zooals aan gem. plantsoenen met de mechanische ladder bij het rooien en snoeien van boomen, aan de Waterleiding bij stag- natie in de waterlevering, aan den Gem. Reinigings dienst bij het uittakelen van een wagen met den kraan wagen, aan G. E. B. bij het plaatsen van schakel- kasten, enz. De samenwerking met de politie gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van groote waarde. De hulpverleening buiten de gemeente bepaalde zich uitsluitend tot de gemeente Gorssel, met welke gemeente bovendien overeengekomen is voor den tijd van 10 jaren, ingegaan 1 Januari 1926 tegen een jaarlijksche vergoeding van f 400. in geval van brand aldaar hulp te verleenen. De zware uitslaande brand aldaar betrof het perceel van G. J. Bouwmeester, gelegen aan den weg van Epse naar 't Joppe. Het was een vrijstaand huis en brandde totaal uit. Ter blussching werd uitgerukt met groot materieel. Bijlage S. 23 De overige branden binnen de gemeente Gorssel waren: 1 autobrand, 1 boschbrand, 1 bermbrand, 2 binnen brandjes, 1 schoorsteenbrand en 1 brand in een houten keet. Hiervoor werd uitgerukt met klein materieel. Oefeningen. Deze werden gehouden buiten de gewone werktijden, opdat de manschappen niet behoeven te verzuimen in eigen werkkring. Zij hadden plaats aan den Hoofdpost, op den Berkel- singel, bij de Gasfabriek en onder de gemeente Gorssel. Kosten per inwoner. Aan salarissen, onderhoud, enz. f 11531 74 Ontvangsten wegens werkz. heden voor takken van gem. dienst, enz. f 3007 42 f 8524.32 Aantal inwoners per 31 Dec. 1931 19996. Kosten per inwoner f 0.426. De Brandraad, A. WILBRENNINCK, Voorzitter. VAN SANTEN, Secretaris. ZUTPHEN, April 1932.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 221