Bijlage S. 20 Enkele malen bleken bij verschillende bouwwerken, enz., brandkranen onder zand en puin verborgen te zijn. Met behulp van den dienst van Gemeentewerken werden deze door den betrokken aannemer vrij gemaakt. Bij den brand in perceel Beukerstraat 71 bleek het noodzakelijk de brandkraan aanwezig vóór perceel 44, te verplaatsen buiten de tramrails. Dit is bereids geschied. Na het ingebruik nemen van den nieuwen watertoren, was de druk op de brandkranen ruim voldoende en kan overal, zelfs aan den overkant der rivier de IJssel in de Hoven, een waterdruk van 3.6 a 3.7 Atm. worden geconstateerd. Overal was in de stad het buizennet van voldoende capaciteit met uitzondering van een gedeelte in het Hoornwerk, dat nog uit 3dms leiding bestaat, maar waarvoor bereids verbetering werd toe gezegd en aan de Gem. Waterleiding opdracht werd verstrekt, deze leiding te doen vervangen door een van grootere capaciteit. Het onderhoud der brandkranen geschiedde dcor de Gem. Waterleiding op kosten van de Brandweer. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval geschiedde geheel door den dienst der Brandweer. Alarmeeringsdienst. In den telephoondienst kwam geen verandering. Defecten en storingen werden spoedig hersteld. De brandweer ondervond van de zijde der Directie steeds zeer veel medewerking en betuigt daarvoor langs dezen weg haar welgemeenden dank. Naast de telephonische alarmeering bestaat alhier ook nog de z.g. wekschellendienst met behulp van de Bijlage S. 21 quick-apparaten. Deze toestellen worden bediend door de gasfabriek. Houders dier wekschellen zijn verplicht van elke weigering der schel ten spoedigste melding te maken in het daarvoor bestemde klachtenboek, gedeponeerd aan den Hoofdpost. Verder is aan den Hoofdpost een weksysteem voor directen oproep van 3 losse brandwachts. Eene goede afdoende alarmeering of een beter stelsel van alarmoproep blijft zeer gewenscht. Branden. Er hebben in 1931 plaats gehad 21 schoorsteenbranden tengevolge van roetverzameling in de rookkanalen, 13 kleine binnenbranden, 2 uitslaande branden, 9 buitengewone branden en 8 hulpverleeningen buiten de gemeente, waaronder 1 zware uitslaande brand. De kleine binnenbranden kwamen voorin deperceelen: Beukerstraat 18, Dev. weg 7, Dieserstr. 44 en 74, Frankensteeg 9, Groensteeg 16, Kanonsdijk 76, Markt 42, Oude Gasthuissteeg 2, Oudewand 40, Polsbroek 151, Schupstoel 2 en IJsselkade 17. De kleine uitslaande branden betroffen de perceelen Beukerstraat 71 en Oudewed 7. De buitengewone branden waren 3 autobranden, 1 motorbrand, 1 balconbrand, 1 riet brand in de Groote gracht, 2 branden in de gemeente lijke stortplaats a. d. Vischpoortgracht en 1 brand in een bak met benzine. Voor de blussching der schoorsteenbranden en kleine

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 220