Bijlage S. 10 Bijlage S. 11 Gebouwen, enz. Perceel Beekstraat 8. Perceel Achterhoven 68. Perceel Lange Hofstraat 6a. Perceel Lievenheersteeg 32. Perceel Polsbroek 203. Perceel Noorderhavenstr. (Kunstraeststoffenhandel). Perceel Marscbweg 161. Perceel Kolenstraat. (Smederij). Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Alsvoren. Na een ingekomen klacht werd de rookgeleiding nagezien. Ofschoon deze niet geheel voldeed aan de bepalingen der bouwverordening, vond de brandweer geen reden om regelend op te treden. Bij een schoorsteenbrand bleek, dat in den schoorsteen twee bochten aan wezig waren met een hoek van 90 graden, waardoor roetophooping plaats vond. Den dienst „Gemeentewerken" daar mede in kennis gesteld, zoomede den eigenaar van het perceel. De toestand werd door den eigenaar veranderd vol gens de aanwijzigingen. Bij een schoorsteenbrand bleek dat er nog een houten boezembalk aanwezig was. Te vervangen door een trogwelfje of een ijzeren latei. Hieraan voldaan. Bij een schoorsteenbrand bleek, dat in den schoorsteen der voorkamer geen nisstop aanwezig was. Daarin voorzien. Geen benzine aanwezig. Een kippenbroedmachine zoude brand gevaarlijk opgesteld zijn. Bij onderzoek bleek de onjuistheid van die klacht. Een acetyleengastoestel zoude brand gevaarlijk opgesteld zijn. Blijkens onder zoek bleek die klacht zeer overdreven Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Perceel Beukerstraat 18. Sint Walburgstoren. Perceel Dieserstraat 74. Perceel Polsbroek 16. Perceelen Turfstr. 18a en 20 Perceel Spiegelstraat 25a. Perceel Waterstraat. (Padvindersgebouw) Bij een brand bleek, dat er nog een houten boezembalk in den schoorsteen aanwezig was. Vervangen door een ijzeren latei. De stroomvoedingsdraden zijn los ge spannen en direct uit het gewelf komend zonder eenige bescherming, hetgeen bij aanraking, b.v. met natte handen van een brandweerman, groot gevaar kan opleveren. i Bij een binnenbrand bleek nog een houten boezembalk in den schoorsteen aanwezig te zijn. Vervangen door een ijzeren latei. Bij een brand bleek de noodzakelijk heid om den schoorsteen van beneden af op te trekken in metselwerk. Hieraan voldaan. Onderzoek wegens klachten van den eigenaar van perceel Turfstraat 18a over kolendamp en rook, afkomstig van het aangrenzend perceel 20. Naar aanleiding van een schoorsteen brand bleek de noodzakelijkheid om den schoorsteen door te trekken en afdoende te verbeteren en de bestaande gresbuizen te verwijderen. Hieraan voldaan. Op verzoek werd dit gebouw gein- specteerd. Gebleken is, dat het brand gevaar zeer gering is, mits orde, regel, zindelijkheid, vooral wat het opruimen van brandbare afvalresten betreft, in acht worde genomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 215