Bijlage L. 12 De haven bleef goed op diepte en werd geen last ondervonden bij den aanvoer van kolen. II. Gashouders. De gashouders Nos. I en II. die in 1927 geverfd werden, verkeeren in goeden staat. Gashouder No. III bleef buiten werking. Waterverversching vond niet plaats. Naphtaline- verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens. De ovens I, II en III bleven in gebruik en voldoen uitstekend. Met de derde oven werd gedurende 90 dagen in 9 periodes gas gemaakt, verder werd deze op temperatuur gehouden. De vergassingstijd werd naar behoefte gesteld op 12, 14 of 18 uur. Stoom werd slechts enkele malen toegevoegd. Op 31 December waren voor de gasproductie be schikbaar 4 ovens met 12 kamers en 3 Coze-ovens met 27 retorten. De loopkatten gaven dit jaar geen aanleiding tot klachten. De soepele kabels aan de groote kat blijven goed voldoen. IV. Condensatie en zuivering. Voor zooverre de toestellen in dubbel aanwezig zijn werden deze afwisselend gebruikt. De in het vorig verslag bedoelde condensor moet in 1932 vernieuwd worden. De gummidichting van de zuiverkisten blijft goed. Bijlage L. 13 V. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VI. Stoomketels. Deze veckeeren in goeden staat. De firma Door geest bleef met het schoonmaken belast. De afgassenketel werd dit jaar niet uit elkaar ge nomen, doch moet in 1932 gekeurd worden. De hoe veelheid verbrandingsgassen van 2 ovens is te gering om er veel voordeel van te hebben. De ketelwaterreiniger blijft goed voldoen. VII. Electrische inrichting. Deze verkeert in vrij goeden staat. VIII. Sulfaatfabriek. Nadat in het begin van het jaar eenigen tijd gewerkt was om een verkochte partij te completeeren, werd dit bedrijf met het oog op de zeer lage prijzen van het sulfaat, buiten gebruik gesteld. IX. Waterleiding. De zandvulling in het filter werd weer op dikte gebracht. Ook dit jaar moest het filter meer schoon gemaakt worden, omreden het water in de haven door de booten, welke voor de Zeepfabriek kwamen lossen, vrijwel voortdurend in beweging werd gehouden en dus niet helder was. De zandlaag zal dan ook binnenkort weer aangevuld moeten worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 146