20 HOOFDSTUK III. GRONDGEBIED EN EIGENDOMMEN. Grondgebied. Aan het einde van het verslagjaar openden wij met het dagelijksch bestuur der gemeente Gorssel onder handelingen om te komen tot een kleine grenswijziging, in dier voege, dat te rekenen van den IJssel de thans geldende lijn wordt vervangen door de as van het in aanleg zijnde Twenthe kanaal, welke as zou kunnen worden gevolgd tot ongeveer 150 M. beoosten den rijksstraatweg, waar de omgelegde Polbeek onder den spoorweg naar Winterswijk in het kanaal treden zal. Het nut dezer wijziging lag naar onze meening zeer voor de hand. Is toch het Twenthekanaal tot stand gekomen, dan zal het voor de politie der gemeente Gorssel zeer moeilijk zijn bij het ten zuiden van den kanaalmond aan den IJssel gelegen gebied te komen, terwijl het thans nog tot deze gemeente behoorend ten noorden van het kanaal gelegen gebied in de toekomst voor de Zutphensche politie vrijwel onbereikbaar zal zijn. Ook meenen wij, dat het aanbeveling verdient om, indien daartoe gelegenheid bestaat, gemeentegrenzen in zichtbaren vorm te nemen, als wegen, vaarten e.d. Op het oogenblik dat wij dit schrijven, verkeert deze aangelegenheid reeds in een zoo ver gevorderd stadium, dat naar alle waarschijnlijkheid spoedig een desbetreffend voorstel van wet bij de Staten-Generaal zal inkomen. Kadaster. In het begin van het jaar werden de kadastrale plans 21 en leggers ter bijwerking opgezonden naar het kantoor van de hypotheken en het kadaster. Tot het maken van bijzondere opmerkingen heeft deze bijwerking geen aanleiding gegeven. Eigendommen. Voor de plaats gehad hebbende aan- en verkoopen en voor de in erfpacht uitgegeven bouwterreinen ver wijzen wij naar het onder bijlage W opgenomen verslag van het gemeentelijk grondbedrijf. Buiten dat bedrijf werd nog verkocht aan N.V. Houthandel van W. Denneboom en Zn., een terrein aan den Marschweg, groot 1834 M2., voor den prijs van f 5 per M2. voor hetgeen op 20 M. en minder uit den weg is gelegen en van f 2.50 per M2. voor den overigen grond; de coöperatieve vereeniging „Het Volksbelang" U.A., een stuk grond aan den Marschweg, groot 108 M2., voor den prijs van f 5..per M2. de bouwvereeniging „De Goede Woning", een stuk grond aan den Marschweg, groot 520 M2., voor den prijs van f 4.— per M2. J. W. Boerman, een stuk grond aan den Emme- rikschen weg, groot 1042 M2., voor den prijs van f 7.50 per M2. R. Zwiers E.zn., een stuk grond aan den Badhuisweg, groot 2000 M2., voor den prijs van f4.50 per M2.; de bouwvereeniging „Ons Thuis", een stukgrond in het verlengde van de Vijfmorgenstraat, groot 3720 M2., voor den prijs van f 4.— per M2. H. J. Reesink en Co. N.V., een stuk grond aan de Havenstraat, groot +615 M2., voor den prijs van f 10.- per M2.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 13