Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1931. Het museum werd in het afgeloopen jaar bezocht door 4071 personen, waaronder 2000 betalende en 2071 niet betalende bezoekers. In 1930 was het totale aantal 4888 personen, waaronder 2411 betalende en 2477 niet betalende bezoekers. Vele schoolklassen, ook van buiten de stad (totaal 223 leerlingen) bezichtigden met hun onderwijzer het museum en de tijdelijke tentoon stellingen werden regelmatig bezocht door leerlingen van het Gymnasium, het Chr. Lyceum, de Ambachts school en de Vakschool. 8 Vereenigingen uit of van buiten Zutphen bezochten het museum met 215 leden. De aanwinsten zijn in een hierachter gevoegde lijst opgegeven en beschreven. Onder de geschenken zijn te noemen een klaptafel op drie pooten van den heer D. H. Jordaan, een drukblok met vignet van de firma Winkels van den heer A. Winkels, een klom- penmaat van den heer P. van Oossaanen, een uniform met lange overjas van den Kaptein der Schutterij van den heer Ir. D. Bosman. Jhr. Mr. J. A. van der Does te Arnhem zond een waterverfteekening van de Due d Alva's poort door Spies; Mevrouw A. van Doorninck te Huizen gaf voor de kleeding- afdeeling een zijden vest uit het begin der 19e eeuw; de heer H. L. Ketjen schonk een mooi bewerkt geweer in mahoniehouten kist, gewonnen door den heer D. Ketjen bij een prijsschieten te Deventer in 1854. Het museum ontving van mevrouw G. Lij sen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 133