Bijlage G. 4 Opleiding. Twee kweekelingen, nog in opleiding toen tot op heffing van den cursus werd besloten, werden financieel gesteund door een bijdrage in de studiekosten. Gebouwen. Begin Januari is de school in de Leeuwerikstraat in gebruik genomen. De overdracht aan onze commissie geschiedde in een bijeenkomst met tal van genoodigden doop het gemeentebestuur bij monde van den burge meester. Het lid onzer commissie, mevr. Bloemers, aanvaardde namens haar het gebouw. Onnoodig te zeggen dat het gebouw met inventaris in alle opzichten voldoen en beantwoorden aan de eischen van dezen tijd. De huur van het gebouw in de Bornhovestraat is 1 Maart 1931 geëindigd. De school op den Paatdenwal verkeert in goeden staat van onderhoud. De verlichting in 4 lokalen is onvoldoendedaarom is aan Burgemeester en Wet houders verzocht daarin verbetering te doen aanbrengen door den aanleg eener electrische verlichting. Het tonnenstelsel is thans door closets-inrichting vervangen. De school in de Hoven verkeert in goeden toestand. Opmerkingen. Op verzoek van onze Commissie is een wijziging gebracht in de toelating van nieuwe leerlingen. Voortaan heeft die eens per jaar plaats en wel op 1 September. Aan Burgemeester en Wethouders is geadviseerd niet tot eene wijkindeeling over te gaan (een noordelijk Bijlage G. 5 en een zuidelijk deel van de stad) voor de distributie van de leerlingen over 2 scholen. Ook is geadviseerd niet over te gaan tot heffing van progressief schoolgeld mocht de raad er anders over denken dan zal in ieder geval een maximum gesteld moeten worden. De Commissie van Toezicht, B. DE JONGE, Voorzitter. J. RUIBING, Secretaris. ZUTPHEN, 24 Maart 1932.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 115