vU dat in de Hoogduitsche taal in klasse lb aan den heer J. C. Lindeman. Bijzondere verbeteringen hadden in het verslagjaar niet plaats. Er zijn nog altijd eenige lokalen, die een opknapping dringend noodig hebben. Leermiddelen. Voor natuur- en scheikunde werd de voorraad glaswerk en chemicaliën waar noodig aangevuld. Voor natuurkunde werden op aanwijzing van den leeraar door den amanuensis eenige kleinere instrumenten ver vaardigd. De verzameling leermiddelen voor Plant en Dierkunde werd uitgebreid met eenige wandplaten, eenige modellen, 5 series mi croscopische praeparaten en eenige opgezette vogels. Voor aardrijkskunde werd een nieuwe wandkaart van Nederland aangeschaft, terwijl het instrumentarium van den amanuensis met eenige kleinere instrumenten werd uitgebreid. Bibliotheek. In Januari werd een supplement op den catalogus gedrukt en aan de leerlingen uit gereikt. In den loop van het jaar werden verscheidene boeken aangeschaft, die echter nog niet in een supplement zijn opgenomen. De uitgifte van boeken had regelmatig plaats; gedurende het schooljaar 1929/1930 zijn in 14 zittingen aan 122 leerlingen 1714 boeken uitgereikt. Bijlage D. Gebouw. Bijlage D. 13 Afdeeling B. Handelsklassen. Personeel. In deze afdeeling werd op 31 December 1930 les gegeven door de leeraren der hoogere burgerschool NAAM. VAKKEN VAN ONDERWIJS. Aantal uren per week Dr. J. W. Lem, Directeur N. C. Meijer Drees A. J. M. Bruggemeijer K. Koiter P. E. Boonstra (tijd.) A. Janssen J. Tj. Wielenga M. N. H. Leijs D. F. Keiser Dr. S. Postma Mr. R. P. J. Derksema (tijd.) C. Hage Mej. P. M. van dei Weel Mej. H. K. Uiterwijk Bovendien nog door A. Barto Wiskunde Nederlandsche taal en letterkunde Fransche taal, letterkunde en han delscorrespondentie Engelsche taal, letterk. en hand.corr. Hoogduitsche taal, letterk. en han- delscorr. Aardrijkskunde Geschiedenis Handelswetenschappen en Nederl. handelscorrespondentie Natuurkunde Scheikunde en Warenkennis Staatswetensch. en Handelsrecht Lichamelijke oefening jongens Lichamelijke oefeningmeisjes Vrouwelijke handwerken Stenographie en Machineschrijven 2; 1 k. 4 1* 1 Dit uur is begrepen onder de uren vermeld in het verslag over Afd. A. Bedienden K. Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, Concierge. Voor de mutaties onder het personeel kan verwezen worden naar het verslag over af deeling A. Tengevolge van ziekteverzuim der leeraren 12 8 4 4 16 3 6 6 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 86