Bijlage C. 6 De vlijt der leerlingen is over het algemeen be vredigend. In klasse I en II moesten enkele leerlingen voor één of meer dagen van de school worden verwijderd wegens wangedrag. Overigens was het gedrag der leerlingen zeer bevredigend. Op 1 December 1930 had een ouderavond plaats die wellicht dank zij, dat aan de ouders de mededeeling was gedaan, dat dit eene laatste proefneming zou zijn, wat beter was bezocht. De heer C. Hage hield eene inleiding over ,,De beteekenis van de lichamelijke oefening in het bijzonder voor de rijpere jeugd De poging om op deze wijze den band tusschen gezin en school te versterken, zal na deze proefneming ver moedelijk nog worden herhaald in de hoop dat het bezoek van die avonden in stijgende lijn zal blijven. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal ernstig worden overwogen die bijeenkomsten definitief te beëindigen. Onderwijs. Het bezwaar wordt steeds meer levendig gevoeld, dat in de middenklassen de aandacht der leerlingen te veel wordt versnipperd, waaronder de hoofdvakken lijden. Wij hopen dat dit bezwaar, dat vrijwel overal gevoeld wordt, tot eene herziening van het leerplan zal leiden. Personeel, Behoudens hetgeen onder het hoofd „Leeraren" ver meld is, hadden hierin geen wijziging plaats. Bij besluit van den Gemeenteraad d.d. 14 April 1930 No. 8 is art. 9 van de jaarweddeverordening voor Bijlage C. 7 Hooger en Middelbaar Onderwijs aangevuld in dien zin, dat voor den claviger zoowel tijdelijke als vaste dienst in aanmerking komt voor de toepassing van de periodieke verhooging en evenzeer de elders in naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders gelijk waardige betrekking, doorgebrachte diensttijd. Gebouw en Leermiddelen. Het gebouw is in goeden staat. Het verfwerk van klasse I heeft thans in denzelfden trant in klasse II plaats gevonden. Wij constateeren met genoegen, dat hiermede gestadig jaarlijks zal worden doorgegaan, tot dat alle localiteiten een beurt gehad hebben. De tijdschriften werden alle aangehouden. De schoolbibliotheek kon wederom worden aangevuld. Algemeen. Bij besluit van den Gemeenteraad d.d. 16 Juni 1930 No. 9 is art. 24 van de verordening tot regeling van het Gymnasium aangevuld in dien zin, dat ontzegging van toegang tot het Gymnasium kan plaats vinden aan die leerlingen, die tweemalen niet bevorderd zijn tot dezelfde klasse of tweemaal afgewezen zijn voor het eindexamen. Namens Curatoren, B. DE JONGE, Voorzitter. G. J. H. WAGENER, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 79