/j 3 Bijlage B. 8 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Waterloopen, slooten enz. Hierover valt niets te vermelden. b. Verzameling en afvoer van vuil; (mestvaalten, goten, enz.) Een bewoner van de Zaadmarkt, klaagde bij de Commissie over den hinder en den stank, die hij onder vond van den afval van visch enz. van een vischkraam, die op de Zaterdagavondmarkt voor zijne woning staat. Door verplaatsing der kraam werd de klacht opgeheven. De eigenaar van het „Noordveen" klaagde bij de Commissie over den stank van de langs zijn terrein loopende beek, waarvan het water niet meer werd afgevoerd. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat deze beek, in verband met werkzaamheden aan het Twente- rijnkanaal tijdelijk was afgedamd, maar dat die afsluiting spoedig weer zou worden verwijderd. Een bewoner van de Kreynckstraat klaagde over den slechten afvoer van eene goot voor zijne woning. De oorzaak was het afbrokkelen van eene muur langs die goot. De eigenaar liet de noodige herstelling aanbrengen. c. Begraafplaatsen. Hierover valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IV. V olkshuisvesting. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie het verzoek, hen een aantal woningen aan te Bijlage B. 9 wijzen, welke naar hare meening het eerst voor onbe woonbaar verklaring in aanmerking kwamen. Na een uitvoerig ingesteld onderzoek, wees de Commissie hier voor zestig woningen aan. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de woningwet, voer en vaartuigen. Aan de Zweminrichtingen hadden dit jaar geen be langrijke herstellingen of vernieuwingen plaats. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage IV. HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en Werkplaatsen. a. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht. De gemeente besloot tot den bouw van een bewaar school, een christelijke school en een openbare school met gymnastieklokaal aan de Leeuweriklaan, die in het begin van het volgende jaar in gebruik genomen zullen worden. b. Fabrieken en Werkplaatsen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie in dit jaar 25 kennisgevingen van bij hen inge komen verzoekschriften, naar aanleiding van artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 68