Bijlage B. 2 overlijden te betreuren van den heer C. B ij 1 sedert het jaar 1908 onafgebroken lid der commissie en de laatste vier jaren haar voorzitter. De naam van Dr. Bijl zal bij de Commissie nog lang in aangename herinnering voortleven. In deze vacature werd bij besluit van den Commis saris der Koningin d.d. 10 November No. 5596 14 benoemd de heer A. J. M. Ie Nobel, Directeur geneesheer van het Oude en Nieuwe Gasthuis, Bij besluit van den Commissaris der Koningin d.d. 25 November 1930 No. 5/92/3, werd als voorzitter der Commissie aangewezen, de heer J. L. Siemens. Van den Burgemeester werd bij schrijven van 10 November 1930, bericht ontvangen, dat door de heeren A. M. Ie Nobel en R. P. J. Derksema, schrif telijk de belofte was afgelegd, bedoeld in art. 15 der Gezondheidswet. Aan het einde van het verslagjaar bestond de Commissie derhalve uit de heeren J. L. Siemens, Arts Geneesheer N. van Vliet, Directeur der Rijkslandbouwwinterschool; Dr. I. M. de Haas, Geneesheer Mr. H. C. M. van der Kun, Officier van Justitie; J. de Priester; Ir. H. W. de Kruijff, Directeur van den Keuringsdienst van Waren Dr. Ir. L. R. Wentholt, Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat Mr. R. P. J. Derksema, Advocaat en Procureur A. J. M. Ie Nobel, Directeur-Geneesheer van het O. en N. Gasthuis Voorzitter der Commissie: J. L. Siemens: Secretaris J. C. Goldenberg. Een rooster, aangevende het jaar van aftreding van Bijlage B. 3 de leden en den secretaris, is als bijlage I aan dit verslag toegevoegd. De bode E. J. Haijtink heeft ook in het afgeloopen jaar, zijne gewone diensten aan de Commissie bewezen. Aan den heer H. W. A. Behrens bleef opgedragen het tweemaandelijksch onderzoek van het water der gemeente-waterleiding andere onderzoekingen hadden dit jaar niet plaats. B. Huishoudelijke Zaken. Er zijn in dit jaar gehouden vijf vergaderingen. Deze hadden plaats op 27 Maart, 15 Juli, 18 September, 30 September en 23 December. Het verslag van de bevindingen en handelingen der Commissie over het jaar 1929, werd behandeld in de vergadering van 15 Juli 1930 en daarna op de gewone wijze verspreid. Het 35ste Congres voor openbare gezondheidsregeling werd gehouden te Nijmegen op 27 en 28 Juni 1930. De volgende onderwerpen kwamen in behandeling le. Het wetsontwerp op de regeling der Ziekenfondsen, „Ziekenfondswet Praeadviseurs de heeren Dr. C. F. Schreve, oud hoofdbestuurder-secretaris der Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der geneeskunst en E. Kupers, Voorzitter van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. 2e. Fabriekshygiëne. Voordracht van den heer Dr. G. C. E. Burger, chef van den hygiënischen dienst der N.V. Philips fabrieken te Eindhoven. Aan dit Congres werd door de Commissie geen deelgenomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 65