98 De huur per H.A. bedroeg: f 100 f 400 voor bouwland (klei). f 80 f 160 voor (zand). f 80 200 voor weiland (klei). f 80 f 150 voor (zand). Wijze van bemesting. Voor bemesting van bouwland wordt hoofdzakelijk gebruikt stalmest, beer en kunstmest; het gebruik van beer neemt af, terwijl het gebruik van kunstmest nog steeds toeneemt. In hoofdzaak worden de weilanden met kunstmest en bij uitzondering met stalmest of beer bemest. Ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijn: maaimachines, land- en weide-eggen, cultivatoren, ploegen, enz. S. Hei mans, keuringsveearts, directeur van het slachthuis en plaatsvervangend inspecteur van den vee- artsenijkundigen dienst. J. H. de Groot, dierenarts. Mededeeling aangaande teelt van onderstaande gewassen. Rogge. 15.22 H.A. werd met rogge bezaaid, hoofdzakelijk petküsser en staalrogge. De opbrengst van dit gewas was matig tot vrijgoed. Aanvankelijk stond dit gewas er goed voor, doch de 99 langdurige regenperiode in den oogsttijd oefende een slechten invloed uit op de kwaliteit van zaad en stroo. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 18.75. De stand was goed. De opbrengst was matig tot vrij goed. De kwaliteit van korrel en stroo leed eenigszins in den natten oogsttijd. De verbouwde soorten warenzege- en gouden- regenhaverop enkele zanderige perceelen kwam zwarte presidenthaver voor. Boonen. De boonenoogst was in 1930 zoowel kwantitatief als kwalitatief goed. De prijs van het product viel tegen. Erwten. De erwtenoogst was dit jaar goed, evenals de kwaliteit van het product. De latere soorten waren minder goed. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg 65.08 H.A. De stand van het gewas was goed. De prijzen der consumptieaardappelen varieerden tusschen f 3.en f 4.50. per H.L. Mangelwortels. Mangelwortels worden hier uitsluitend als hoofd was geteeld. De stand en opbrengst waren goed. Veeartsen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 51