66 soneel in het stadsgesticht in de mannenafdeeling uit: 1 hoofdverpleger, 2 eerste verplegers en 49 verplegers. In de vrouwenafdeeling uit1 hoofdverpleegster, 2 eerste verpleegsters en 45 verpleegsters. In het buitengesticht bestond het verplegend per soneel op 31 December 1930 uit3 hoofdverpleegsters, 1 eerste verpleegster, 2 eerste verplegers, 60 verpleeg sters en 26 verplegers. Gebouwen. In het Gasthuis en op het Groot-Graffel werden de gebouwen zoo goed mogelijk onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd en verbeteringen aan gebracht. In één der paviljoens van het buitengesticht werd de centrale verwarming en de electrische lichtinstallatie vernieuwd. Aangebracht werden 12 vaste waschtafels 140 M2. pitch-pine vloer werd gelegd en 7 bestaande privaten werden veranderd in closets. In het hoofdgebouw van het buitengesticht werd in een gedeelte, dat nog met kachels verwarmd werd, centrale verwarming aangelegd, terwijl in den gang een nieuwe tegelvloer gelegd is. Bij het keukengebouw is een nieuwe afwasch- en groentenkeuken en een nieuw aardappelschillokaal ge maakt, terwijl een aardappelkelder onder deze gebouwen is gemetseld. Aan de gebouwen van het ziekenhuis werden in verband met de plannen tot uitbreiding niet dan de hoogst noodzakelijke onderhoudswerken verricht. 67 Boerenerven en Landerijen. Deze werden goed onderhouden. Aan de gebouwen op de erven werden wederom belangrijke verbeteringen en vernieuwingen aangebracht. e. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. Deze dienst werd in 1930 waargenomen door de ge- neesheeren E. Tielenius Kruythoff endr. E. J.W. Holleman. De bezoldiging bedroeg f 800 en f 1000 per jaar. Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren voor den heel- en verloskundigen dienst waarvan de een belast is met dien dienst in de stad en de andere met dien in het ziekenhuis. Gemeente-arts belast met den heel- en verloskundigen dienst in het ziekenhuis is de heer H. Jonker, op eene jaarwedde van f 1000; hij wordt bijgestaan door een medicus-narcotiseur, die van de gemeente voor iedere narcose een vergoeding van f 5 ontvangt. De arts belast met dien dienst buiten het ziekenhuis is de heer J. L. Siemens op een jaar wedde van f 900. De heer J. L. Siemens is tevens belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij een be looning geniet van f 100 per jaar. Als plaatsvervanger van den heer J. L. Siemens werd aangewezen de heer dr. E. J. W. Holleman. Verder zijn er 2 gemeente-vroedvrouwen, die een bezoldiging genieten van f 1000 per jaar, telkens na 2 dienstjaren te verhoogen met f 75 tot een maximum van f 1300. Door het alhier bestaand Stedelijk Ziekenfonds zijn

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 35