62 Overigens werden alle verdere dijken en water- keeringen zoo goed mogelijk onderhouden. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen en de gebouwen op de begraafplaats werden naar behooren onderhouden. Diverse graven werden op daartoe strekkend verzoek tegen betaling van een jaarlijksche vergoeding of tegen betaling van een som in eens door de gemeente in voortdurend onderhoud genomen. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na. hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte ver slagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A), het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B), de ver slagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeentereiniging (bijlagen L en N). b. Heerschende ziekten. In 1930 kwamen 6 gevallen van roodvonk, 6 van diphtheritis, 1 geval van typhus, 1 van paratyphus, 1 van scarlatina en 1 vermoedelijk geval van alastrim voor. 63 c. Begraafplaats. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen n.l. een algemeene begraafplaats aan den Warnsveldschen weg een bijzondere begraafplaats voor Roomsch-Katho- lieken aan den Warnsveldschen weg en een bijzondere begraafplaats voor Israëlieten aan den Vierakkerweg. Het volgende getal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaats ter aarde besteld a. op de algemeene begraafplaats 185 b. begraafplaats voor Roomsch-Katholieken 24 c. Israëlieten 7 Totaal 216 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1930 wordt het vol gende ontleend. Ziekenhuis. Behalve de directrice bestond het verplegend perso neel uit 2 eerste verpleegsters, 1 barakverpleegster, 39 verpleegsters en 2 uitwonende verplegers. Aan het hoofd der huishouding stonden twee huishoudsters. In het ziekenhuis, inbegrepen het lazareth, werden 434 mannen en 440 vrouwen verpleegd, totaal 874

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 33