60 16. de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg; 17. de duiker over de beek in den Weg naar Em merik 18. de duiker in den Helbergerweg 19. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen; 20. de Oostveensche brug 21. de brug in den Weg naar Tonden; 22. de duiker in den landweg naar het Galilé 23. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 24. de drie duikers in den Vierakkerweg Op de IJsselbrug zijn de trottoirs gedeeltelijk hersteld; verder zijn de balustraden ingevoegd. In den Helbergerweg is een nieuwe duiker gemaakt, in plaats van de daar aanwezige brug. Dit werk werd na gehouden openbare aanbesteding opgedragen aan H. Koord eman, alhier, voor de som van f 1922. De totale kosten hebben bedragen f 2193.69. Overigens werden de bruggen en duikers met de daarvoor beschikbare gelden zoo goed mogelijk onder houden. In verband met de verbetering van de Noorderhaven is de bestaande draaibrug over die haven afgebroken, en is een nieuwe brug in aanbouw, bestaande uit een ijzeren hefbrug, op een onderbouw van gewapend beton. De onderbouw der brug was aan het einde van het verslagjaar nagenoeg gereed, de montage van den bovenbouw was in vollen gang. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Tengevolge van de iepziekte moesten weer 180 iepen geveld worden. Waar mogelijk, werden op de plaatsen 61 waar iepen werden gerooid, jonge boomen geplant o.a. aan den Deventerweg langs de Groote Gracht. Op enkele plaatsen in de gemeente werd de bastaard satijnvlinder aangetroffen, vrij sterk aan den Weg naar Apeldoorn in de aldaar staande iepenboomen. De nesten werden in het voorjaar zoo zorgvuldig mogelijk ver wijderd en vernietigd. Een 1000 tal jonge boomen werd gekocht en in de kweekerij opgeplant. Proeven genomen met M.A.B.U. tegen de iepziekte gaven geen zichtbare resultaten. 19 iepen moesten worden gerooid aan den Marschweg, daar dat terrein verkocht is geworden aan de bouw- vereeniging „de Goede Woning" en aan de firma Denneboom. Ook nu werd de Walraadshof weer met dahlia's beplant. Een dertigtal nieuwe variëteiten werd bijgeplant. De aanleg werd gewijzigd. Op verzoek van het R.K. Kerkbestuur werd de tuin bij de kerk aan de Lieve Vrouwestraat door de ge meente aangelegd en onderhouden. De aanleg- en onderhoudskosten bedroegen over 1930 f 197.46. De fonteinen verbruikten 2251 M3. water. Onderhoud Dijken, Waterkeeringen en Duikers. In de lijst van dijken enz. in onderhoud bij den dienst der landerijen kwam geen verandering. De taluds der zomerdijken werden over het afgeloopen jaar weer onder profiel gebracht. De waterkeerende duiker in de weide het Kerkhofje werd opgeruimd en van een betonnen duiker met afsluiter voorzien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 32