54 81/2 M3. grint a f 1.50 per M3. 43 M3. sintels a f 0.50 per M3. 104 ton termac-materiaal 5060 K.G. termac-teer 13637 K.G. wegenteer en 15 H.L. koolteer. Met deze materialen werden de wegen zooveel noodig onderhouden. Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd, tot een gezamenlijke oppervlakte van 29088 M2. In de lijst van puin- en sintelwegen in onderhoud bij den dienst der landerijen kwam geen verandering. De wegen werden goed onderhouden met geklopte puin van de werkverschaffing en daarnaast met sintels van de gasfabriek. Verwerkt werd ongeveer 50 M3. harde klinkerpuin en 365 M3. sintels van de gasfabriek. Ingevolge het wetsontwerp tot vaststelling van voor schriften omtrent openbare wegen, werden op de land wegen een 125-tal bordjes „Eigen Weg" geplaatst. De kosten van aankoop en plaatsing dezer bordjes bedroegen f 275. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. Aan waterleidingen en beken zijn geen bizondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst der landerijen onderging geen verandering. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele 55 vaker, gesneden, de grootere met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Voorzoover de water stand het toeliet werden ze bovendien in het najaar met de schop schoongemaakt. De vervuiling van de Voorstondensche beek is nu zoo ver gevorderd, dat de verwijding (de Oude IJssel) geheel is gevuld met papierslib en de afstrooming van de beek zoogoed als onmogelijk is gemaakt. Deze toestand wordt onhoudbaar. Uitgebreide rapporten werden ons over deze materie aangeboden. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende: 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk; 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek; 3. de sluis voor afwatering der Lage Waarden; 4. de sluis op den Marsch in de Hel 5. de twee sluizen in de Binnengracht; 6. de waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling tot spuiïng van de Slingerboschgracht 8. de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Prost, dienende tot spuiïng der gracht om het ziekenhuis; 9. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen weg, van de gronden op het Galilé, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen"

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 29