Bijlage X. 24 Ter plaatse werden afgekeurd 2 partijen, n.l. 2ll-2 K.G. bruine suiker en 2 potjes honing. Visch en Vischwaren, In de wijze van toezicht op den verkoop van visch is geen verandering gebracht. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 1865 K.G., afkomstig van 60 partijen. Een partijtje mosselen in 't zuur en eenige potjes ansjovis werden wegens bederf afgekeurd. Vleeschwaren en vleeschextracten. 38 monsters leverworst en 22 monsters boterhamworst bevatten meer dan 4 °/c meel, evenals 1 monster gekookte worst. 1 monster leverworst had een aanmerkelijk hooger gehalte aan boorzuur dan 0.3 2 partijtjes leverpastei gistten, zoodat de aanwezige voorraad vernietigd moest worden. 1 maal bleek bakleverworst niet van de juiste aan duiding voorzien te zijn. De onderzochte monsters bouillonblokjes voldeden aan de gestelde eischen, terwijl 1 monster vleeschextract een te hoog watergehalte had. 3 partijen, in totaal 4.2 K.G. werden ter plaatse afgekeurd. Water. Onderzocht werden 73 monsters water, die genomen werden uit pompen bij bakkers, melkverkoopers, con- sumptieijs-bereiders, hotelhouders, etc. Ondeugdelijk water leverden 24 pompen. Op verzoek van gemeente besturen, particulieren, stichtingen, enz., werden nog Bijlage X. 25 127 watermonsters onderzocht. Hiervan werden even eens 24 monsters afgekeurd. Andere Eet- en Drinkwaren. Tot deze groep waren behooren alle grondstoffen voor de bereiding van eet- en drinkwaren en die waren, welke niet onder een der bovenstaande groepen zijn onder te brengen. Afgekeurd werden 12 bussen Farinelacté, een partijtje chocoladecream en een vat zuurkool, die alle bedorven waren. Bovendien werden ter plaatse afgekeurd 4 par tijen, wegende 2.8 K.G. Als „Waren" aangewezen artikelen. a. Waschmiddelen. Van de 190 monsters waschmiddelen werden als niet voldoende aan de gestelde eischen afgekeurd: 1 monster sel de soude, 2 monsters zeeppoeder en 3 monsters bleekpoeder. Uit den handel werden ge bracht 26 pakjes zeeppoeder en 345 pakjes bleekpoeder. Ter plaatse werden afgekeurd 5 partijen sodex samen 40 pakjes. b. Behangselpapier. De onderzochte monsters behangselpapier waren vrij van arsenicum. c. Huishoudelijke artikelen. De monsters eet- en drinkgerei voldeden aan de daaraan gestelde eischen. In de monsters toiletartikelen werden geen schade lijke bestanddeelen aangetroffen. Van de 15 monsters schoenkleurmiddelen bevatten 3 zooveel aniline, dat deze bij gebruik volgens be stemming schade voor de gezondheid zouden veroorzaken; 64 flacons werden in beslag genomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 277