1 Bijlage X. 22 zieken en zwakken wordt gebruikt, zal het, gezien boven staande resultaten, noodzakelijk zijn in het Melkbesluit bepalingen op te nemen, waardoor in het vervolg de verkoop van dergelijke bacteriënrijke producten kan worden tegengegaan. Evenals het vorige jaar werden regelmatig stalinspecties en inspecties van de melklokalen bij de leveranciers van consumptiemelk verricht. In het algemeen kan gecon stateerd worden, dat de toestand in hunne bedrijven goed en zeer goed te noemen was. In enkele gevallen moesten aanmerkingen gemaakt worden en dan voor het meerendeel nog op het ontbreken van melklokalen of goede koelbakken. Specerijen. Ondeugdelijk van Aan de consumptie 3 .5 It onttrokken. Gemalen zwarte peper 211 70 62.95 K.G. 11 cayenne 1 1 6 flacons. kaneel 23 1 0.1 K.G. kruidnagelen 11 1 -- 9 2 notemuscaat 29 3 3 6.15 K.G. gem. specerijen 11 2 3.5 K.G. anijszaad 4 3 4.6 K.G. kerrypoeder 1 Mosterd 37 7 74 potjes. Totaal 350 13 78 Bijlage X. 23 Ook dit jaar kan wederom worden vastgesteld, dat de samenstelling der specerijen alleszins voldoende is. Dat nog zooveel zwarte peper moest worden af gekeurd, werd veroorzaakt door het op foute wijze bewaren bij het voortdurende vochtige zomerweer. Mosterd voldeed door te hoog watergehalte of door aanwezigheid van te veel conserveermiddel niet altijd aan de gestelde eischen één monster had een veel te hoog keukenzoutgehalte. Ter plaatse werden afgekeurd 36 partijen verschillende soorten specerijen, in totaal 25.9 K.G. Spijsoliën en spijsvetten. De onderzochte monsters spijsoliën en spijsvetten vol deden alle aan de in het Oliën-en Vettenbesluit gestelde zeer matige eischen, behalve een monster slaolie, dat door de aanwezigheid van water geheel troebel was. 8 van de onderzochte monsters margarine hadden een hooger vochtgehalte dan de toegestane 16 terwijl 4 monsters melange-margarine te weinig botervet bevatten. 3 partijen, zijnde 9.5 K.G. werden ter plaatse afgekeurd. Suikers en Stropen. Van eenige monsters huishoudstroop was het suiker gehalte te laag deze stropen waren door den fabrikant als keukenstroop afgeleverd. Den verkoopers werd opgedragen de aanduiding te wijzigen. De onderzochte monsters honing voldeden in het algemeen aan de gestelde eischeneen enkele maal wees het onderzoek uit, dat de honing verhit was geweest, zoodat het product als verhitte honing moest worden aangeduid. C/3 C3 QJ G C/5 CTj C A öb T3 c a m In O witte piment foelie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 276