Bijlage X. 6 In vorige jaarverslagen is het werk van de keur meesters slechts gedeeltelijk tot zijn recht gekomen door een kleine wijziging in de administratie bleek het mogelijk een overzicht te krijgen over al de op- en aanmerkingen door de keurmeesters bij hunne inspec ties gemaakt. Dit overzicht in totaal geven onderstaande tabelletjes. A|nmerkingen. Algemeen besluit (localiteiten en toestellen) 31 Idem (bereiding, verpakking, be waring of vervoer; 267 Broodbesluit (localiteiten en bereiding) 79 Melkbesluit (localiteiten, toestellen enz. 33 Stallen 167 Aanduidingen 4 IS Andere eischen 45 Totaal 1040 GEEN aanmerkingen (noch afkeuringen ter plaatse.) Bij winkeliers en grossiers in 78.8 °/0 der inspecties bakkers melkzaken stallen fabrieken Op alle inspecties 95.4 98.8 83.8 yG 81.1 88.2 Uit dit overzicht blijkt, dat de aanduiding der waren nog al wat te wenschen overlaatwel werden na gemaakte aanmerkingen de vereischte aanduidingen aangebracht, doch dikwijls op zoodanige wijze, dat ze na eenigen tijd weer verdwijnen of onleesbaar wor den. Lokalen en toestellen blijken steeds meer in zinde- Bijlage X. 7 lijken staat te verkeeren; slechts 31 maal behoefde in fabrieken, bij winkeliers of grossiers aanmerking te worden gemaakt. Bij bakkers en melkverkoopers was het in verhouding tot het aantal iets minder gunstig vooral bij sommige bakkers liet de zindelijkheid der bakkerijen nog te wenschen over. Regelmatig verbetert de toestand der stallen, terwijl aan het melkvee meer zorg wordt besteed. De stallen en het melkvee van de consumptiemelkers zien er in het algemeen goed en zeer goed uit. Alcoholhoudende dranken. Door het op 1 Januari 1930 in werking treden van het wijnbesluit werd dit jaar meer aandacht geschonken aan het onderzoek van wijnen dan de vorige jaren. Van de waar onder den naam Port verkocht werden 35 monsters onderzocht. Hiervan voldeden 20 niet aan de gestelde eischen wegens te laag alcoholgehalte of wegens de aanwezigheid van aanmerkelijke hoeveelhe den conserveermiddel of van kunstmatige kleurstof. Dientengevolge werden 139 heele en 8 halve flesschen aan de consumptie onttrokken. Een product onder den naam vitaminenwijn aange boden bleek geen wijn te zijn. 70 flesschen van deze waar werden vernietigd. Van de 16 monsters advocaat waren er 6 met te weinig eieren bereid, terwijl één te weinig alcohol be vatte. Deze partijen waren van één firma afkomstig. De onderzochte monsters bier gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Ter plaatse werden afgekeurd 14 flesch alcohol houdende dranken, afkomstig van 3 partijen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 267