46 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. de handelsschool hoek Lombardsteeg en Oude Wand 4. School A aan de Van Tilstraat 5. D aan de Waterstraat 6. E aan de Polsbroek 7. in de Hoven 8. B en G aan den Tadamasingel 9. H aan den Louisesingel 10. C en F aan de David Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavi gerswoning aan 's-Gravenhof. De belangrijkste aan de scholen verrichte werkzaam heden zijn de volgende In de bewaarschool Paardenwal zijn de privaten vervangen door closet-inrichtingen. Deze werken werden aangenomen door W. Jurriëns te Brummen, voor de som van f 881. De totale kosten hebben bedragen f 1134.65. Tevens werden 10 nieuwe bankjes gemaakt. Van de bewaarschool Hoven is het buitenverfwerk bijgewerkt. Een gedeelte van een buitenmuur is tegen vocht behandeld door de Eerste Ned. Impregneer 6 Handel Mij. N.V. „Certusol" te 's-Gravenhage. In school D werden 1 leslokaal en 2 W.C. inrich tingen geverfd. Het natuurkundelokaal is ingericht voor leslokaal. In de school in de Hoven zijn geluiddempende af scheidingen gemaakt tusschen enkele leslokalen. 47 In school B/G is de bovengang tusschen de leslokalen 5 en 6 van school B geverfd. Verder werden de voor- en rechterzijgevel en het hek geverfd. Het buitenverfwerk van school H is bijgewerkt. Tevens is één leslokaal geverfd. In school F werden 2 leslokalen geverfd en 1 lokaal ingericht voor het 5e leerjaar. In school C werd in één der lokalen een nieuwe vloer aangebrachttevens is een gedeelte van het ijzeren dak geverfd met bitumenverf. Van de gymnastiekschool Kattenhavenstraat zijn de voor- en achtergevel geverfd. In het gymnasium is één der leslokalen geverfd. Voor diverse onderwijsinrichtingen werden 106 banken met de daarbij behoorende meubelen geverfd. Bij ons besluit d.d. 8 Februari 1930 werd de be looning voor het dagelijks schoonhouden der school gebouwen voor lager onderwijs, inbegrepen de gym nastieklokalen, bepaald op f 50 per lokaal per jaar. Nadat bij Uw besluit van 10 Februari 1930 daarvoor de benoodigde credieten waren verleend, is aangevangen met den bouw van een 6 klassige openbare lagere school met gymnastieklokaal, een vierklassige bizondere lagere school en een bewaarschool met 4 leslokalen en een speellokaal, alle op terreinen gelegen langs de Leeuweriklaan. Terwijl vooraf voor de openbare lagere school het grondwerk is verricht, is na gehouden aanbesteding den bouw der scholen opgedragen aan: de fa. Schut en Jurriëns alhier, de openbare school met gym nastieklokaal voor f 79615 G. J. ten Elze alhier de bizondere lagere school voor f 46990 en G. Schut de bewaarschool voor f 53950.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 25