Bijlage U. 16 dezer gemeente, waar uit den aard der zaak spoedig bekend is, welke werkgevers werkvolk kunnen ge bruiken, wordt dit alles nog in de hand gewerkt". Uit het verslag van het correspondentschap te Ei bergen nemen we nog over Gedurende het verslagjaar zijn ingekomen 158 aan biedingen van werkzoekenden, waarvan 157 mannen, grootendeels (105) fabrieksarbeiders; verder 38 bouw vakarbeiders, 11 losse arbeiders en 1 vrouwelijke kan toorbediende. Er werden geplaatst 11 personen. Verder werden nog jaarverslagen ontvangen van de correspondenten te Borculo, Groenlo en Warnsveld. In Winterswijk, een plaats van ongeveer 17000 in woners, laat de bemiddeling nog veel te wenschen over. De correspondenten werden verschillende keeren door den directeur bezocht. Een vergadering met corres pondenten werd niet gehouden. Wekelijks zond de districts-arbeidsbeurs aan decor- respondentschappen de aanvragen, die voor hen van belang konden worden geacht. De circulaires ten behoeve van de bemiddeling voor het Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf door de Vak- afdeeling te Arnhem beschikbaar gesteld, werden aan die correspondenten verschaft, in wier correspondent schappen werkgevers waren, die daarvoor in aan merking kwamen. In de lijst van de correspondenten kwam een ver andering door het bedanken van den Heer G. ten Raa als correspondent der arbeidsbemiddeling te Bor culo. Met ingang van 1 Januari 1931 werd als zoodanig benoemd de heer K. Lammers, ambtenaar bij de Gem. Waterleiding aldaar. Bijlage U. 17 Op genoemden datum luidde de Aalten A. de Boer Borculo K. Lammers Brummen G. C. v Deventer Eibergen Mej. Samson Groenlo J. J. A. v. d. Riet Hengelo (G.) L. J. C. Gijsbers Hummelo/Kepp. H. J. van Holten, Lichtenvoorde J. v. d. Mosselaar Ruurlo G. H. Wargerink Steenderen J. W. Achterkamp Vorden F. Bergsma Warnsveld H. Egthuizen Winterswijk E. Buddeke Zelhem L. K. Wieringa lijst als volgt: Ambt. Gem.-Secr. Ambt. Waterleid. Boekhandelaar. Ambt. Gem.-Secr. Gem. Secretaris. Ambt. Gem.-Secr. Ambt. Gem.-Secr. Fabrieksarbeider. Ambt. Gem.-Secr. Ambt. Gem.-Secr. Gem. Secretaris. Gep. Veldwachter Boekhouder. Gem. Secretaris. De Commissie van Toezicht, G. M. v. VOORTHUIJZEN, Voorzitter, M. C. LEZER, Secretaris,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 230