40 Over het afgeloopen jaar werden de ceelen een paar maal door de leden van de pacht commissie gecontroleerd op onderhoud en cultuur he resultaat van deze controle werd in een rapport aan ons College aangeboden. Waar de cultuur op deze perceelen nog veel te wenschen overlaat, werden onde leiding van den rijkstuinbouwconsulent een achtte proefvelden met diverse tuinbouwgewasSen aangekgd. Deze proeven zijn in zooverre geslaagd dat ei conclusie kon worden uitgesproken, dat de ve waar een rationeele kunstmestbemesting was toegepas het meest productief waren. Verslag van eenige buitengewone werken. Voor een goede ontwatering van het Zwanevlot en gedeelte Laarmansheuvel werd een nieuwe ontwatenngs- sloot gegraven. Waar deze sloot den weg over den Dommen Aanleg kruist, werd een flinke duiker ge eg De uitgegraven slootgrond werd over de aangrenzen e WWoredeVjéugeddwerd beschikbaar gesteld een tweetal speeherreintjes, en wel aan den Buitensingel en aan deBe°:V~s werden voor dit doe, in orde ge bracht en van een flinke omheining met gaas voormen. In het afgeloopen jaar werd de vergunning ontvangen het verleggen van de Oekensche beek door de voor he 99 uitvoering van Uiterwaarden naar den ijs oersoneel 4ir werk werd een begin gemaakt en los personee hiervoor in dienst gesteld. Veel stagnatie werd echter bii de uitvoering ondervonden van de steeds terug- keerende hooge rivierstanden. Verwerkt werd in totaal f 2673.21. 41 Verslag betreffende de ontginning der Groote Schuphoeve. Vanwege den hoogen waterstand op de Loenensche beek, kon de ontginning van de Groote Schuphoeve dezen winter geen voortgang vinden. Het gerooide gedeelte bosch, wordt thans ingezaaid. Onderhoud beplantingen en doornenhagen. De iepenbeplanting langs den Helbergerweg vertoonde nog steeds verschijnselen van de iepenziekte. Wel werd op advies van gemeentewerken een proef genomen ter bestrijding van deze ziekte, door inspuiting aan den voet der boomen met een oplossing, genaamd M.A.B.U., doch resultaat werd hiermede niet bereikt. Een tiental boomen moest worden opgeruimd en werd door po pulieren vervangen. De populieren in de Kijfsdijken, de Oortjes, Moesmate, Tichelkuilen en den Marsch werden gesnoeid en van de andere boomen het waterlot verwijderd. Vanwege den hoogen waterstand in dezen winter, toen weinig grondwerk kon worden verricht, werd een groot aantal doornenhagen uitgehakt en ingebonden, en wel op den Marsch, Dwarslaan en Pollaan, op het Helbergen, Bollenhoek, Lage Ossewaard en Kijfsdijken. Het uit- snoeisel werd verbrand. In het weiland de Groote en Kleine Weezenrooi werden 24 populieren geveld. Wegens het veroorzaken van dwarrelwinden bij den windmotor in de Zwarting- horsten moesten noodzakelijk 8 populieren vallen. Bij inschrijving werden deze populieren gezamenlijk ver kocht voor den prijs van f 404.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 22