Bijlage U. 14 De arbeiders, die bij de werkverschaffing worden te werkgesteld, moeten ingeschreven staan bij de arbeidbeurs, terwijl het Burgerlijk Armbestuur de arbeiders aanwijst. Steun bij verplaatsing van arbeidskrachten. In het verslag over het jaar 1929 werd vermeld het door het Burgerlijk Armbestuur verstrekte bedrag voor reiskosten aan arbeiders, die door middel van de beurs elders werk hadden gekregen. Intusschen is de wijze van verstrekken van reiskosten dusdanig gewijzigd, dat dit thans geschiedt door de arbeidsbeurs volgens de ministerieele regeling van 2 Januari 1924. Tijdens het verslagjaar bleek het niet noodig volgens deze regeling steun aan arbeiders bij verplaatsing te verstrekken. Inlichtingsdienst. Omtrent de meeste werkzoekenden werden inlich tingen ingewonnen van de betrokken werkgevers, be treffende redenen van ontslag, bekwaamheid, enz. Dit leverde geen moeilijkheden op, daar de werkgevers gaarne bereid bleken, de gewenschte inlichtingen te verstrekken. Aan vele werknemers werden inlichtingen verstrekt omtrent werkgelegenheid in het buitenland. Vooral door belastingambtenaren wordt veel gebruik gemaakt van de gelegenheid om over verschillende zaken inlichtingen aan de arbeidsbeurs in te winnen. Bijlage U. 15 HOOFDSTUK IV. Districts-Arbeidsbeurs, Het is zeer opmerkelijk, dat bij een vergelijking van de door correspondenten ingezonden weekstaten met de maandstaten en ook de ingekomen jaarverslagen, zeer groote verschillen voorkomen. Voor enkele correspon denten schijnt de statistiek nog een zeer moeilijke factor te zijn. Den laatsten tijd valt er echter wel een kleine verbetering te bespeuren. Van twee correspondenten komen in het geheel geen gegevens binnen. Uit Raadsverslagen der Gemeente Ruurlo blijkt dikwijls, dat er daar toch zeker werkloozen zijn. Echter ontbreken van dit correspondentschap alle gegevens. Eveneens komen geen opgaven binnen van het correspondentschap te Zelhem. Of dit komt, omdat er in Zelhem geen werkloozen zijn, of om eenige andere reden, blijft een open vraag. Overigens kwamen van de correspondenten vrij geregeld de gegevens binnen. Uit Staat No. 3 valt, in vergelijking met het jaar 1929 wel eenige verbetering te bespeuren in het aantal plaatsingen. Toch zijn de bemiddelingscijfers nog steeds niet bevredigend. In enkele correspontdentschappen is wel verbetering te constateeren, zooals in Eibergen en Steenderen. Te Brummenen Groenlo bleef de verbetering als in het vorige verslag reeds gemeld, aanhouden, De correspondent der arbeidsbemiddeling te Aalten haalt in zijn jaarverslag aan, waarom volgens zijn meening de bemiddeling, aldaar, van geringe beteekenis is. Als hij het dan heeft over het rechtstreeks wenden van den werkgever tot den werknemer en omgekeerd, gaat hij als volgt door: „Door het plattelandskarakter

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 229