Bijlage U. 12 te maken van het Dagelijksch Bericht van de Centrale Rijks-Arbeidsbeurs. In totaal geschiedde dit 15 keer voor de Gemeentelijke Arbeidsbeurs met een totaal aan gevraagde werkkrachten van 39, waarvan 24 werden voldaan. Van de verschillende gemeentediensten kwamen in 259 aanvragen, waarvan werden voldaan met 243 uit de gemeente en 11 uit andere gemeenten van ons land. De bemiddeling voor vrouwen is, zooals uit bijgevoegde staten blijkt, van zeer geringe beteekenis. In vorige verslagen werd reeds herhaaldelijk melding gemaakt van de redenen, waarom deze bemiddeling niet ernstig ter hand kan worden genomen. W erkloosheidsverzekering. Dezelfde vereenigingen met werklcozenkas, als in het verslag over het jaar 1929 genoemd, bleven de aan- meldingslijsten ter arbeidsbeurze teekenen. Een poging, om ook de melding van andere vereenigingen aan de arbeidsbeurs te krijgen mislukte, daar de organisaties bij voorkeur deze melding zelf in handen hielden. Door de afdeelingsbesturen werd in den regel de noodige medewerking verleend. Vele malen werden geschillen over uitkeeringen onderling geregeld. In totaal werd echter tweemaal officieel bezwaar gemaakt tegen uitkeeringen, waarvan eenmaal tegen het doer, uitkeeren over vacantiedagen, terwijl in het tweede geval bezwaar werd gemaakt, daar de betrokkene nalatig was gebleven in het regelmatig betalen der bijdragen. Tegen beide bezwaarschriften gingen de bondsbesturen in beroep aan het eind van het verslag jaar was in beide gevallen nog geen uitspraak gevolgd. Het totaal uitgekeerde bedrag bedroeg voor deze Bijlage U. 13 gemeente in het dienstjaar f 16670.92 tegen f 12573.92 in 1929. Enkele organisaties zijn dikwijls zeer nalatig in het bijhouden en tijdig inzenden van hun K. kaarten. Vooral uit zich dat in het afschrijven van uitgetreden leden. Herhaaldelijk moest dan ook bij het vaststellen der ledentallen aan het einde van een kwartaal gebruik worden gemaakt van kaart-model 75, waarna heel vaak eerst na veel geschrijf overeenstemming werd bereikt. Daar de afdeeling Zutphen van verschillende ver eenigingen ook leden telt onder de inwoners van om liggende gemeenten, werd vrijwel algemeen verzuimd, de kaarten in te zenden van die leden, die van Zutphen naar een naburige gemeente, of omgekeerd, verhuisden, En dikwijls komt het ook voor, dat leden der afdeeling Zutphen, die in een andere gemeente woonden, door de besturen meegerekend werden als woonachtig in de gemeente Zutphen.' Dit laatste werd ook toegepast bij het verantwoorden van uitkeeringen. Op 27 December 1930 bedroeg het aantal gesub sidieerde kassen, met een afdeeling te Zutphen, 35 met totaal 1102 leden, tegen 36 kassen en 983 leden op de laatsten Zaterdag van het voorgaande jaar. W erkverschaffing. Gedurende een groot gedeelte van het jaar werd voortgegaan met het kloppen van klinkerpuin. Met de door het Rijk gesubsidieerde werkverschaffing, bestaande uit het ophoogen van het voormalige Coenenspark, werd gedurende het verslagjaar niet voortgegaan. Tegen het einde van dit jaar werden echter de voorbereidende maatregelen getroffen, om de werkverschaffing in het begin van het jaar 1931 weer open te stellen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 228