Bijlage U. 6 door hen, die gedeeltelijk werkloos zijn en door degenen, die van betrekking wenschen te veranderen, daar zij nu de gelegenheid hebben, hun inschrijving te laten verlengen. Een groot aantal aanvragen van werkgevers werd juist in de middaguren ingediend. Waar voordien des namiddags de beurs gesloten was, blijkt hieruit, dat de verandering goede diensten afwerpt. Reeds in het vorige verslag was melding gemaakt van de benoeming van den heer M. C. Lezer tot directeur. De indiensttreding vond plaats op 17 Maart 1930. De heer H. Binnendijk, voordien tijdelijk ambte naar, ontving met ingang van 1 Januari 1930 zijn vaste aanstelling. In de werkwijze werden groote veranderingen aan gebracht. Het kaartsysteem onderging verschillende wijzigingen. De stamkaarten werden veranderd en een alphabetische klapper toegevoegd de werkgeverskaarten ondergingen wijzigingen, evenals de dag- en maand- kaarten, inschrijvingskaarten enz. Zoo is het nu ook mogelijk op elk gewenscht oogenblik precies den stand der werkloosheid te bepalen. Door den directeur werden vele werkgevers bezocht, zooals aannemers in de gemeente, uitvoerders van groote werken enz. Bij het inzenden van verzoeken om inlichtingen omtrent werkkrachten werden uit reclame-oogpunt vloeibladen ingesloten. Uit eenzelfde oogpunt werden de enveloppen en het papier van een nieuw hoofd voorzien. Met ingang van 1 September 1930 werd het district Arnhem ingesteld voor de bemiddeling van personeel in het Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf. De door de arbeidsbeurs te Arnhem voor dit doel beschikbaar Bijlage U. 7 gestelde circulaires werden door de beurs alhier bij de daarvoor in aanmerking komende werkgevers rond gezonden. In samenwerking met den directeur der arbeidsbeurs te Deventer werden pogingen in het werk gesteld, om de bemiddeling bij de aannemers van het Twente Rijnkanaal in handen te krijgen, welke pogingen echter door verschillende omstandigheden grootendeels mis lukten. De directeur bezocht herhaaldelijk den aannemer van het 2e en 3e gedeelte van het kanaal, die inderdaad toezegging had gedaan, de werkkrachten over de arbeids beurs aan te nemen. Daar echter zijn uitvoerder van een en ander niets wilde weten, kwam er helaas niets van terecht. Met de aanwijzing voor de werkverschaffing bleef het Burgerlijk Armbestuur belast. Ten behoeve der werkloosheidsverzekering werd een betere controle verkregen, vooral ten aanzien van de bijdrage-betaling, door het aanbrengen van enkele kleine wijzigingen. Evenals het vorige jaar bleef de uitgever van de Zutphensche Courant bereid, zonder eenige vergoeding, de wekelijksche opgave van het aantal der ingeschreven werkzoekenden, alsook de openstaande aanvragen te publiceeren. Tevens werd een enkele maal door hem een artikel, ten behoeve der bemiddeling, in zijn courant opgenomen. In de wekelijksche advertentiebladen ,,Huis aan Huis" en „De Winkelgids" werden de aanbiedingen van werkzoekenden en aanvragen van werkgevers, beroepsgewijze, tegen een geringe vergoeding, per advertentie bekend gemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 225