Bijlage U. 4 uren werd aangenomen, terwijl het verslag over het jaar 1929 werd besproken en behoudens een enkele wijziging goedgekeurd. Op Vrijdag 20 Juni kwam de Commissie wederom bijeen. Er waren verschillende ingekomen stukken aan de orde, o.a. de benoeming van den Heer H. Binnen dijk tot definitief klerk; instemming van het Burgerlijk Armbestuur met het verstrekken van reiskosten aan personen, door de Beurs naar elders geplaatst, hetwelk voordien door het Burgerlijk Armbestuur geschiedde; goedkeuring door den Raad der gemeente Zutphen van de wijziging der openingsuren; enz. Door de Commissie werd de directeur afgevaardigd naar de vergadering van de Ver. van Ned. Arbeids beurzen op 1 en 2 Juli te Sneek. De directeur stelde voor het loket te verplaatsen, waardoor er misschien eenige verbetering zou komen in de meer dan treurige huisvesting van den Dienst, waarover herhaaldelijk in vorige verslagen is gesproken. De Commissie was echter van oordeel, dat het de moeite en kosten niet zou loonen, daar er van dit gebouw op dezen stand toch niets te maken viel. Nadat er in zes maanden geen vergadering was gehouden, werd een nieuwe bijeenkomst bepaald op 19 December, in welke de directeur verschillende be langrijke wijzigingen in het kaartsysteem e.d. toonde. Verder werd de noodzakelijkheid ingezien van het aanschaffen van een stalen ladenkast. Zonder verhooging van de begrooting zal getracht worden, deze aan te schaffen. Zooals gezegd werd de directeur afgevaardigd naar de Vergadering van de Vereeniging van Ned. Arbeids beurzen te Sneek, terwijl hij tevens aanwezig was op Bijlage U. 5 de vergadering van directeuren van arbeidsbeurzen, die op 16 April en op 18 November te Utrecht werden gehouden. Ten slotte was de directeur nog aanwezig op de vergadering, die door den directeur der districts-arbeids- beurs te Arnhem aldaar was bijeengeroepen, tot het doen instellen van het district Arnhem voor de be middeling ten behoeve van het Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf. Bedoelde vergadering werd gehouden op 13 Augustus. Aanwezig waren o.a. de Heeren Roodschild en Martini van den Rijksdienst. De indienststelling van het district werd op 1 September 1930 bepaald. HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. In het gebouw van de Arbeidsbeurs, welke bleef gevestigd in het perceel Kolenstraat 18, werd door verplaatsing van de balustrade het kantoor iets ruimer. Tevens is er nu een aparte ingang gevormd, in het gebouw zelf, voor de werkgevers en de werknemers. De eersten vervoegen zich thans door de eerste deur, terwijl de werkzoekenden door de tweede deur in de wachtkamer komen en van daar in het kantoor. Een en ander neemt echter niet weg, dat èn ruimte èn stand onvoldoende zijn. Met ingang van 1 Mei werden de openingsuren van de beurs gewijzigd. Ze zijn nu als volgtDagelijks van 9 tot 12l/o uur en 2 tot 4 uur. Zaterdags van 9 tot 12'/2 uur en Maandags- en Donderdagsavonds bovendien van 6L/2 tot 7l/o uur. De openstelling in de avonduren blijkt bizonder gewaardeerd te worden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 224