38 werden van gemeentewege goed nagezien en slooten en greppels éénmaal geschouwd. In de verpachte wei landen moeten de pachters zelf zorgdragen voor het opgraven van slooten en greppels. Het rikwerk langs de Varkensweide, het Helbergen, de Armenweezenweide, Elshorsten, Beugelwaard, Moes- mate en Weezenrooi werd goed onderhouden. Nieuwe afrasteringen met betonpalen werden geplaatst langs Droge Jan, Kijfsdijken, Oortjes en Drittelwaard, ter lengte van ongeveer 900 strekkende meter. Deze palen werden door het vaste personeel gemaakt op regen achtige dagen. In November werden weer gegadigden opgeroepen voor de volkstuintjes. Het aantal aanvragen blijft steeds qroot. De huurprijs bleef f 2.50 per are o per tuintje. De navolgende tuintjes werden uitgegeven Op den Gasthuiskamp 57 in de Koppelen 6 bij de gasfabriek 5 op den Leeuwerik 21 (door scholen bouw verminderd)op den Gasthuiskamp benoorden den Deventerweg 20 op de Tichelkuilen 30 op den Laarmansheuvel 21 en achter den Watertoren 2. Belangrijke publieke wei- of bouwlandverpachtingen werden in het afgeloopen jaar met gehouden. Het bouwland voor de jeugdgevangenis kon dit jaar weer in gebruik worden gegeven. Naar de ligging van de hooilanden en den kalk- toestand van den grond, werden deze bemest me 500 KG. Thomasslakkenmeel of superfosfaat per kaliarme zanderige stukken ontvingen bovendien kali- zout 40 Perceelen, welke met te laag zijn gelegen ontvingen nog circa 150 K.G. Chilisalpeter, zwavelzure ammoniak, kalksalpeter of kalkstikstof. De verpachte weilanden ontvingen 500 K.G. Thomas- 39 slakkenmeel of superfosfaat en de hoogere zanderige stukken wat extra kalizout 40 Stikstofbemesting vindt op de verpachte weilanden van gemeentewege niet plaats. De pachters betalen per H.A. f 10 voor bemestingskosten, de gemeente draagt de rest bij. In totaal werd in 1930 uitgezaaid op hooi- en wei landen 166.000 K.G. Thomasslakkenmeel, 75.000 K.G. superfosfaat, 5.000 K.G. chilisalpeter, 6.500 K.G. zwa velzure ammoniak, 6.400 K.G. kalksalpeter, 2.000 K.G. kalkstikstof en 10.000 K.G. kalizout 40 Een gedeelte van het Helbergen werd bemest met 60 groote bakken dunne beer, afkomstig van den reini gingsdienst. In samenwerking met het Kalkstikstofbureau te Am sterdam werden op eenige slechte hooilanden in de Kijfsdijken een aantal proefvelden aangelegd, met het doel de werking van deze meststof op dezen grond te demonstreeren, n.l. verbeteren van de bestaande graszode en vermeerdering van de hooiopbrengst. Deze proeven zijn uitstekend geslaagd. Per baal kalkstikstof werd een meeropbrengst aan hooi verkregen van 590 K.G, en de graszode gaf reeds een veel minder wilde indruk. Als hoogste opbrengst aan hooi werd per H.A. verkregen 7,120 K.G., hetgeen een zeer hooge opbrengst kan worden genoemd. De stortplaats op den Gallileeënkamp werd door den reinigingsdienst geheel volgestort en door Landerijen geëgaliseerd en overzand. De boerderij „het erve den Brink verkeert in goeden toestand. Kleine herstellingen werden aan huis en schuur verricht. Rondom het erf werd een flinke afscheiding van betonpalen geplaatst, voorzien van een houten toegangshek het erf werd hierdoor verfraaid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 21