Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF in 1930. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw college het verslag over het Gemeente-Archief in 1930. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. Dit beteekent, dat bij brand de archieven ernstig ge vaar loopen. Met vreugde maak ik dan ook melding van het plan voor een nieuwe archiefbewaarplaats, door architect de Clercq in overleg met mij gemaakt. Het is te hopen, dat dit plan, waarin, behalve met de veiligheid, rekening is gehouden met een ruime en voor den eersten tijd voldoende berging der archieven, bin nenkort tot uitvoering komt. Het aantal meters legplan ken in dit ontwerp bedraagt 1470, terwijl het gebouw zoo noodig met een verdieping verhoogd kan worden. Voor een buitenstaander mag deze geprojecteerde ruimte eenigszins overdreven groot lijken; dat zou zij zeker zijn, indien er slechts in geplaatst moest worden het archief, dat zich nu in het tegenwoordige depot bevindt. Echter zal een nieuw, brandvrij gebouw de overbrenging van zeer omvangrijke archieven, die zich thans in Arnhem en elders bevinden, tengevolge hebben, benevens van een deel van het nieuw-archief der stad, dat nog niet naar de archiefbewaarplaats is overgebracht. Aan de materieele verzorging van het archief wordt voortdurend aandacht gewijd: een deel der stukken werd geborgen in meer praktische portefeuilles dan tot nu toe het geval was, terwijl de charters successievelijk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 219