Bijlage S. 10 Zij lossen elkaar aan de Hoofdpost om de beurt af. Gedurende den tijd, dat zij aldaar wacht houden, ver richten zij naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer ook werk voor de andere takken van ge meentedienst. Hunne functie is gerangschikt in de 4de loonklasse van het werliedenreglement. Brandmeesters en manschappen. In het corps opperbrandmeesters en brandmeesters kwam in 1930 geen verandering. Op 16 April was de pijpmeester G. L. Förch 50 achtereenvolgende jaren in dienst der brandweer, ter wijl den 21 sten Juli d.a.v. de opperbrandmeester-con- troleur A. A. L. Tappers en de brandwacht D. J. Muller het feit herdachten, dat ze 25 jaren in on afgebroken dienst der brandweer waren. Op beide dagen werd ten kantore van de Hoofd post een buitengewone vergadering belegd van brand meesters, geüniformeerde brandwachts en genoodigden ten einde de jubilarissen te huldigen onder aanbieding van onderscheidingen vanwege de Kon. Ned. Brand weervereniging. De Burgemeester reikte deze onder scheidingen met een hartelijke toespraak uit. Aan den pijpmeester Förch werd op verzoek met ingang van 16 April bovendien eervol ontslag verleend Op beide feestvergaderingen werd door verschillende personen gesproken. In warme bewoordingen, zoowel bij monde van den Burgemeester en den Commandant als van andere, werd blijk gegeven van de groote sympathie jegens de jubilarissen. Naast de ofhcieele onderscheidingen werd den jubilarissen bovendien aan geboden een stoffelijke blijk van belangstelling. Bijlage S. 11 Benoemd werden met ingang van 1 Sept. 1930 C. C, Addink tot manschap-vrijwilliger bij slangenwagen 3, en met ingang van 1 November 1930 G. M. Gosse- link tot geüniformeerd brandwacht. Sedert 20 Dec. 1923 zijn de Commandant, Onder- Commandant, de opperbrandmeesters, de brandmeesters en manschappen-vrijwilligers bij de Maatschappij „Fatum te Den Haag verzekerd tegen ongevallen elk voor f 20.000 ingeval van overlijden, elk voor f 20.000 ingeval van blijvende invaliditeit, en f 10 per dag, ingeval van tijd. onbekwaamheid. Geüniformeerde brandwachts. Krachtens artikel 85 der politieverordening worden de manschappen, die volgens dat voorschrift tijdens open bare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandbluschmiddelen aanwezig moeten zijn, aangewezen vanwege de brandweer. Hiertoe zijn door den Commandant tot brandwacht bij openbare vermakelijkheden benoemd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 215