Bijlage S. 8 gemeld in een huis, staande onder Eefde achter Ned. Mettray en bewoond door een zekeren Brum meiman. Uitgerukt werd te 10.40 en ingerukt te 15.30. De blussching had plaats met de „vuurvreter". Uitgelegd werd 700 M. slang. Den lsten Juli werd door den Burgemeester van de gemeente Gorssel een bosch- en veenbrand gemeld achter ,,'t JoppeUitgerukt werd met tractor, „vuur vreter" en graafgereedschap. Uur van vertrek 13.30 en ingerukt te 19.30 uur. Uitgelegd werd 500 M. slang. Op 4 Juli te 21.55 uur werd een binnenbrand gemeld in eene bovenwoning a/d Kolenstraat, die door Killestijn gebruikt werd tot bewaarplaats van sigaren. Oorzaak van den brand kistjes sigaren te dicht ge plaatst bij een brandende kachel. De bluschsching was van korten duur. In den nacht van 4/5 Juli rukte de brandweer te 23.08 uit voor een hooimijtbrand onder Eefde achter café ,,'t LindeboompjeDe berg werd geheel uitge haald. De blussching had plaats met de „vuurvreter Uitgelegd werd 350 M. slang. Ingerukt te 2.30 uur. Op 11 Augustus werd een autobrand in de Sprong- straat gemeld. De blussching geschiedde met zand. Oorzaakde bougiedraad ontvlamd. Den 18 December te 16 uur werd gemeld een uit slaande brand in een in aanbouw zijnde villa in het villapark te Warnsveld, eigenaar de heer Noppen. Onmiddellijk werd uitgerukt met de automobielspuit. Het geheele gebouw brandde uit. Ingerukt des avonds 19 uur. Oorzaak v/d brand: loodgieterswerk. Op 19 December te 23 uur werd een zware uit slaande brand in de Buiten-Societeit gemeld. Uitgerukt werd met groot materieel, t.w. de automobielspuit, Bijlage S. 9 tractor met de kleine vuurvreter en de mechanische ladder. Bij aankomst bleek het te zijn een loos alarm op last van den Burgemeester. Vijf minuten na de alar meering was de brandweer met haar materieel ter plaatse. Den 26sten December had een binnenbrand plaats ten huize van R. Pitlo, Vaaltraat. De blussching was van korten duur. Oorzaak v/d brand: Overkoken van een pot suiker voor likeurbereiding. De hiervoren gemelde 7 buitengewone branden be troffen 2 hooimijtbranden, 1 brand in eene stortplaats van afval en 4 automobielbranden. Bij branden van eenigen omvang werd gewoonlijk uitgerukt met het groote materieel, t.w. automobielspuit, mechanische ladder, tractor, enz. Het blusschen der schoorsteenbranden geschiedde steeds met klein materieel, hetwelk vervoerd wordt óf met den tractor óf met het daarvoor bestemde rijwiel. Vaste brandwachts. Het getal brandwachts in vasten dienst telde in 1930: 3, t.w. Benoemd door B. en W. Namen Beroep Bij besluit Met ingang van van 1921 1921 O. J. Arentsen smid 10 Maart 14 Maart J. v. Huffelen smid 10 Maart 21 Maart D. J. Muller schilder 28 Februari 1 Maart

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 214