Bijlage S. 6 Er werd geen hooibroei geconstateerd. Op hun verzoek werd aan Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis uitgebracht een rapport be treffend de brandveiligheid in het onder hun beheer staand gesticht „Het Groot GrafFel" te Warnsveld. In de maand September maakte de brandweer per advertentie in de Zutphensche Courant en in „Huis aan Huis" het publiek attent, dat geregeld vegen der schoorsteenen en zorgvuldig laten nazien der rook kanalen ter voorkoming van branden strikt nood zakelijk is. Gedurende het jaar 1930 kwamen 49 brandmeldingen in. Opmerkelijk is het, dat hieronder weder eenige alarmen voorkwamen, die geheel zonder beteekenis waren, ten bewijze, dat de bevolking over het algemeen zeer voor zichtig is. De brandmeldingen betroffen 14 binnenbranden, 19 schoorsteenbranden, 7 buitengewone branden en 5 hulpverleeningen buiten de gemeente, waaronder 1 zware uitslaande brand in een in aanbouw zijnde villa te Warnsveld. 3 looze alarmen. Met groot materieel werd 4 maal uitgerukt, t.w. voor blussching van een hooimijt in de Hoven en aan de Linie van Hooft, een villabrand te Warnsveld en een gealarmeerden zwaren uitsl. brand in de Buiten- Societeit. De samenwerking met de polite gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van onschat bare waarde. Bijlage S. 7 Het brandweergebied strekt zich ook uit over de gemeente Gorssel. De gemeente Zutphen is met laatst genoemde gemeente overeengekomen om ingeval van brand aldaar hulp te verleenen tegen een jaarlijksche vergoeding van f 400. Overzicht van enkele branden. In den namiddag van 15 Februari 1930 onstond een brand in een hooimijt, staande in de Hoven. Uitgerukt werd te 16 uur en ingerukt te 19 uur. De geheele hooi berg werd een prooi der vlammen. Het groote materieel deed bij dezen brand dienst. Oorzaak van den brand onbekend. Op 28 Februari ontstond een binnenbrandje in perceel Nieuwstad 42a, bewoond door J. Meijers. Wegens spoedige alarmeering was de brandweer met klein ma terieel heel gauw ter plaatse zoodat erger werd voorkomen. Oorzaak van dezen brandinwaaien van een gordijn tegen een brandend gascomfoor. Den 12den April was bij het vullen een auto in brand gevlogen, welke gevaar opleverde voor de garage „de Manege". De oorzaak was niet na te speuren. De blussching geschiedde met klein materieel en was van korten duur. Op 13 Mei stond aan den Weg naar Voorst een vrachtauto, beladen met waschgoed, in brand. De blussching had plaats met klein materieel. Oorzaak van den brand: carburatorbrand. Den 22sten Mei te 18 uur werd brand ontdekt in een hooiberg, staande aan de Linie van Hooft. De blussching duurde 3 uur. Vermoedelijke oorzaak: blik semslag. Op 13 Juni te 10.35 uur werd een uitslaande brand

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 213