Bijlage R. VERSLAG van het Gemeenteslachthuis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch der Gemeente Zutphen, van 19 Febr. tot en met 31 Dec. 1930. 1. Personeel. Het personeel van den keuringsdienst van vee en vleesch werd ten behoeve van het slachthuis uitgebreid met 1 directeur. 1 klerk, 1 machinist en drie werklieden. Bij raadsbesluit van 10 Febr. 1930 werd tot directeur benoemd de keuringsveearts S. Hei mans. Met ingang van 10 Februari werden benoemd tot klerk Ph. W. Uythoven, tot machinist G. Kiezel, die vanaf 12 Augustus 1929 reeds als los machinist werkzaam was en als tijdelijke werklieden H. Kelder, J. Hend riksen en A. van der Me ij. Aan den hulpkeurmeester G. Mooijweer werd met ingang van 7 September eervol ontslag verleend. In diens plaats werd benoemd H. A. Uijttenboogaart, die 22 September 1930 in functie trad. Op 31 December 1930 waren werkzaam S. Heimans, directeur. Ph. W. Uythoven, klerk. R. van Dijk, hulpkeurmeester, G. Klaassen, H. A. Uyttenboogaart, (standplaats G. Kiezel, machinist. Gorssel). H. Kelder, werkman. Hendriksen, n A. van der Meij, Bijlage R. 5 Gedurende het verlof van den directeur werd deze vervangen door den dierenarts J. H. de Groot te Zutphen. Het aantal ziektedagen bedroeg vijf voor één werkman. 2. Verordeningen. De verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch werd herzien, terwijl nieuwe verordeningen op het beheer en het gebruik van en de heffing en in vordering van rechten in het gemeenteslachthuis tot stand kwamen, welke resp. werden opgenomen in de gemeentebladen nos. 3, 4, 6 en 18 van 1930. Eene wijziging van het reglement op het gebruik van het slachthuis, betreffende den tijd van openstelling voor het slachten van varkens en dien van het koelhuis op Zaterdag en Zondag werd opgenomen in het gemeente blad no. 32 van 1930. 3. Gebouwen, Terrein en Inrichting. Zoowel de gebouwen als het terrein en de inrichting bevinden zich in goeden staat en voldoen aan de ver wachting. Dit kan evenwel nog niet geheel en al van het koelhuis worden gezegd, er bestaan evenwel gegronde redenen te mogen verwachten, dat dit ook hier spoedig het geval zal zijn. Toch zijn in den loop van het jaar wel eenige verbeteringen aangebracht. Zoo werd de toegang tot de noodslachtplaats verbreed evenals die tot het achterste deel van het hoofdgebouw, daar de bestaande toegang door het aanbrengen van een perron was versperd. De plaats voor het gareeren van auto's werd grooter en de helling van den mestgang kleiner gemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 204