Bijlage M. 8 Op 25 Februari en 12 April moesten huisaansluit- kasten overgemonteerd worden, omdat bij schoonmaak vocht was binnengekomen waardoor sluiting was ontstaan. Op 28 April en 12 Juni brandden huisaansluitkabels door van perceelen op den Coehoornsingel en Franken- steeg. De eerste was een ongepantserde kabel welke waarschijnlijk beschadigd is geworden bij werkzaamheden terwijl voor de tweede geen oorzaak was aan te geven. In den nacht van 25 op 26 Juli viel de olieschakelaar van de Hoven uit, doch kon direct weder ingeschakeld worden. Op 26 Juli n.m. herhaalde zich dit en bleek bij onderzoek dat een fout was ontstaan in een kabel- kast van het opstijgpunt aan den Kanonsdijk, waar stroom geleverd wordt aan een gedeelte net van de P.G.E.M. doordat vocht in de kast gekomen was. Vanwege de P.G.E.M. werd de fout, na kennisgeving hersteld. Op 3 Augustus smolt een hoogspanningszekering door in de hoogspanningsruimte van het Pompstation bij het weder inschakelen van het Provinciale net na een interlocale storing. Op 6 November bleek een laagspanningskabel op den Emmerikscheweg onderbroken. Bij opgraving bleek deze kabel te zijn afgebrand niettegenstaande slechts can twee zijden gezekerd was met 50 Amp. Deze zekeringen waren niet doorgesmolten, zoodat de stroom- levering niet gestoord geweest is. De fout werd ontdekt bij het periodiek onderzoek. Op 22 November viel de olieschakelaar uit van het pompstation. Bij onderzoek bleek dat de phasenspanning op de hoogspanningsrails in het schakelstation van de P.G.E.M. ongelijk was, waardoor de maximaalrelais van de olieschakelaar in functie traden. Bijlage M. 9 Na kennisgeving aan de P.G.E.M. werd dit euvel verholpen. Interlocale storingen kwamen voor op 1 Januari, 23 April, 2 Mei, 2 Juli, 3 Juli, 30 Juli, 3 Augustus, 8 Augustus en 16 October. De tijdsduur varieerde tusschen 3 en 25 minuten. In het begin en aan het einde van het jaar daalde de spanning in de avonduren beneden het normale. In overleg met de P.G.E.M. werden de transformatoren in het plaatselijk net omgeschakeld op 9750 Volt, waardoor echter slechts gedeeltelijk was tegemoet ge komen aan de klacht over slecht licht. Later trad eenige verbetering in. In het plaatselijk net werden gedurende de winter maanden regelmatig metingen verricht teneinde de belasting van en de spanning in het net te controleeren. De resultaten van deze metingen worden in staten vastgelegd. Enkele transformatoren werden in de zomermaanden aan een revisie onderworpen, waarbij bleek dat één transformator defect was. Een verbinding tusschen de spoelen aan de secundaire zijde van den transformator was verbrand. Ook dit jaar moest het onderhoudswerk, wegens het vele nieuwe werk dat uitgevoerd moest worden, tot het noodzakelijkste beperkt blijven, niettegenstaande meer personeel in dienst was. Behalve de reeds genoemde revisie van transformatoren, werden ook enkele zuilen en hoogspanningsruimten grondig nagezien, schoon gemaakt en zoo noodig gewijzigd. Deze werkzaamheden worden regelmatig voortgezet. Enkele staten welke hierbij gevoegd zijn geven nog een overzicht over het aantal aansluitingen, het aantal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 170