28 aanvragen, vergunningen. meenteriool met overstortlei- ding van beerputten; 35 35 voor het aanbrengen van zonneschermen, uithangbor den en lichtbakken 14 14 voor het bouwen van schuren e. d. Eén vergunning is geweigerd voor het maken van een balkon. Eén vergunning is geweigerd voor het maken van een kelderingang in de openbare straat. Eén vergunning is geweigerd voor het maken van een beerput onder een woning. 25 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 100 woningen. Einde 1930 waren nog in aanbouw 55 woningen. Door verbouwing zijn 2 woningen ontstaan en 13 vervallen. Er werden 24 hinderwetaanvragen behandeld en 25 vergunningen verleend. 2 drankwetaanvragen werden behandeld, waarop vergunning is verleend. Na een schoorsteenbrand in perceel Spittaalstraat no. 9 bleek een houten latei, welke zeer ingebrand was, den voorwand van den schoorsteenboezem te dragen. Na aanschrijving is deze latei vervangen door een ijzeren balkje. In Februari kwam een klacht binnen over lekkage, veroorzaakt door het in slechten toestand verkeeren van een dakgoot van perceel Raadhuissteeg no. 9. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht ge- 29 grond te zijn. Na aanschrijving om voor verbetering zorg te dragen, is de goot spoedig hersteld. In Juni kwam een klacht binnen over een bouw vallige schoorsteen staande op perceel Polsbroek no. 45. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. De eigenaar van het perceel is aan geschreven den schoorsteen te herstellen. Aan deze aanschrijving is spoedig gevolg gegeven. In Augustus 1929 werd door enkele bewoners van den Paardenwal geklaagd over roetval, veroorzaakt door den schoorsteen van de bakkerij „de Voorzorg". Op verschillende manieren is getracht verbetering te krijgen door wijziging van den schoorsteen, echter zonder behoorlijk resultaat. Na herhaalde bemoeiing van bouw- en woningtoezicht is met het stoken van andere kolen begonnen. Dit heeft voor de omgeving het gewenschte resultaat opgeleverd; er wordt thans geen hinder meer ondervonden. In October kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken toestand in perceel Frankensteeg no. 13. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat in een vertrek, waarin zich geen stookgelegenheid bevond, een kachel geplaatst was. De pijpen van deze kachel werden boven over een bed, staande op een slaapkamer, geleid naar een stookgelegenheid op die kamer. Na aanschrij ving om hierin wijziging te brengen is in het eerst genoemde vertrek een stookgelegenheid gemaakt, waar door aan den brandgevaarlijken toestand een einde is gekomen. In October kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Spiegelstraat no. 8. Een houten latei welke den voorwand van den boezem droeg, was in brand geraakt. Na aanschrijving

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 16