Bijlage M. 6 de vervanging van de zuil aan de Van Tilstraat door een hoogspanningsruimte bij de Openbare Leeszaal. Tevens werd de tweede hoogspannings-voedingskabel doorgetrokken tot laatstgenoemde ruimte, waardoor een volledige reserve verkregen werd, terwijl ook de beveiliging van de uit die hoogspanningsruimte gaande hoogspanningskabels verbeterd werd door tusschen- plaatsing van olieschakelaars. Voorts werd door bijtrek king van nieuwe laagspanningskabels een betere onder- verdeehng van dat net verkregen in de binnenstad, wat blijken kan uit het feit, dat waar vroeger een transformator van 85 K.V.A. was opgesteld in de zuil Van Tilstraat, thans in deze ruimte een transformatoren capaciteit van 200 K.V.A. aanwezig is welke in den afgeloopen winter reeds voor 75 belast was. Zooals in het verslag over het jaar 1929 reeds werd opgemerkt konden deze werkzaamheden, welke op de begrooting van dat jaar voorkwamen, toen slechts ge deeltelijk uitgevoerd worden en in het begin van 1930 voltooid worden. De vrijgekomen zuil van de Van Tilstraat werd benut op net Oranjeplein voor opstelling van een transfor mator van 30 K.V.A. Hierop werden alle in die om geving doodloopende laagspanningskabels aangesloten, nadat deze voor zoover noodig verlengd waren, terwijl tevens enkele nieuwe kabels werden bijgelegd. Ook werd in den watertoren een nieuwe transfor matorruimte in gebruik genomen, waarin opgesteld is een transformator van 60 K.V.A. Hiervoor was ook wijziging van het kabelnet noodig, terwijl tegelijk op den Warnsveldscheweg kabel gelegd werd aan beide zijden van den weg, met het oog op de vernieuwing van dezen weg. Bijlage M. 7 Voorts werden nog kabels gelegd over de Pollaan voor aansluiting van een cementplatenfabriek, Noordzijde v/d Deventerweg voor aansluiting van nieuwbouw, Marschweg vanaf de hoogspanningsruimte Noorder haven tot Dreef voor aansluiting van een complex woningen van een Vereeniging, Marschweg over de brug voor 24 nieuwe woningen van de Goede Woning, verlenging kabel Weg naar Voorst voor aansluiting van nieuwbouw. Staringstraat voor aansluiting van 20 woningen van een Bouwvereeniging, Waterstraat vanaf de Kuiperstraat tot verdeelkast Martinetsingel ter ver vanging van in oorlogstijd gelegden kabel en Visch- poortplein vanaf de hoogspanningsruimte Zuiderhaven tot verdeelkast Martinetsingel voor versterking van het laagspanningsnet ter plaatse. De verdeelkast op den Praebsterkamp werd vervangen door een grootere en bij de Gasfabriek werd een nieuwe verdeelkast bijgeplaatst. Het aantal geplaatste transformatoren vermeerderde met 3 stuks, terwijl het vermogen werd uitgebreid met 260 K.V.A. deels door bijplaatsing van nieuwe, deels door vervanging door grootere. De uitvoering van bovengenoemde werken is de ge- wenschte versterking van het net verkregen en kan thans ruim voldoende worden geacht. Nog zijn voorstellen gedaan tot bijplaatsen van trans formatoren in de omgeving van het station en op het industrieterrein tegenover den overweg, terwijl over wogen wordt, of versterking in de omgeving van de Spittaalstraat noodig is. Storingen in het plaatselijk net waardoor de stroom- levering moest worden onderbroken kwamen dit jaar niet voor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 169