Bijlage L. 14 werden, verkeeren nog in goeden staat. Gashouder No. III bleef buiten gebruik. Waterverversching vond niet plaats. Naphtaline- verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens. De ovens I en II bleven in gebruik en voldoen uitstekend. Gedurende 85 dagen in 9 periodes moest oven III meegenomen worden, om de gashouders weer vol te krijgen. Na behoefte werd de vergassingstijd gesteld op 12 of 14 uur, van de derde oven op 18 uur. Teneinde de qualiteit van het gas niet te slecht te maken werd slechts een enkele keer stoom toegevoegd. In tegenstelling met vorig jaar werd de derde oven zooveel mogelijk op temperatuur gehouden, teneinde de nadeelige gevolgen van uitgaan en weder opstoken te ontgaan. Het cokesverbruik is dientengevolge hooger dan normaal. Op 31 December waren voor de gasproductie be schikbaar 4 ovens met 12 kamers, en 3 Coze-ovens met 9 retorten elk. Van de loopkat, waarmede de cokes voor de gene ratoren naar boven wordt gebracht werd dit jaar minder last ondervonden en werkte deze vrij geregeld. Die, welke de cokes in den bunker brengt, daarentegen gaf meer last. Er brak weder een kamwiel, zoodat het toestel gedurende ongeveer 8 weken niet gebruikt kon worden. De sleepleidingen werden vervangen door soepele kabels, waardoor bij vriezend weer veel verbetering werd verkregen. Bijlage L. 15 IV. Condensatie en zuivering. Voor zooverre dubbele toestellen aanwezig zijn werden deze afwisselend gebruikt. Met uitzondering van den in het vorige jaar vermelden condensor, die ook in dit jaar nog niet hersteld werd, verkeeren zij in goeden staat. Van alle vier zuiverkisten, is thans de gummidichting vernieuwd. V. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VI. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. De firma Door geest bleef met het schoonmaken belast. In Maart slaagde men er eindelijk in den pijpen- bundel van den afgassenketel uit den buitenwand te krijgen. Het bleek, dat door lekkage van de pakking, die op de fabriek was aangebracht, de tapbouten in gaten aan het achterfront geheel met ketelsteen waren aangegroeid, zoodat deze er niet uit konden. De ketel werd nadien door het Stoomwezen gekeurd, in elkaar gezet en in October weder in bedrijf gesteld. De ketelwater-reiniger blijft goed voldoen. VII. Electrische inrichting. Deze verkeert in goeden staat. De in het vorige verslag bedoelde leidingen werden vernieuwd. VIII. Sulfaatfabriek. De koeler voor het van de ovens komende ammo- niakwater blijft uitstekend voldoen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 139