Bijlage K. 6 zoo goed wederom zijn jaarlijksche gift van f 10 te schenken. De buitenmuur van het vertrek, grenzend aan de voorhal, werd met betrekkelijk goed gevolg nog eens met opdrogend cement behandeld. Aangezien het bleek, dat er op de begrooting van Gemeentewerken geen post was uitgetrokken voor een parketvloer in den Oosterzaal, vroeg de Museum-Commissie aan den Raad gelden hiervoor beschikbaar te willen stellen, tevens wees zij op den vochtigen muur in de schilderijenzaal indien deze behandeld zou worden, waardoor het be hangsel zou moeten verwijderd worden, zou tegelijkertijd het aanbrengen van een nieuw linnen behangsel op schroten aan te bevelen zijn. Voor den parketvloer werd geen som op de begrooting uitgetrokkenher stelling van den muur en het aanbrengen van het gewenschte behangsel werd evenwel op de begrooting voor 1931 geplaatst en dus zal de schilderijenzaal een groote verbetering ondergaan. De belangen van het Museum zullen in de nieuw opgerichte Stichting tot bescherming van Praehistorische Cultuurmonumenten in Gelderland worden behartigd door Jonkvrouwe C. Engelen, die persoonlijk lid der Stichting is en in het bestuur daarvan zitting heeft. Inplaats van wijlen Dr. K. O. Meinsma, plaatsver vangend lid der stedelijk commissie voor Monumenten zorg en aangewezen door de Museum-Commissie, werd benoemd de Heer J. Gimberg. Nadat door den Raad wijziging van art. 4 der Voor waarden (Gem. Blad 208, 1903) toegestaan was, had de Museum Commissie de vrijheid drie nieuwe leden op te nemen, die door De Graafschap benoemd werden. In den loop van het jaar werden geinstalleerd Mr. G. Bijlage K. 7 J. ter Baak uit Eibergen, Mr. A. Th. ten Houten uit Winterswijk en de Heer G. Langeler uit Laren. Een dezer nieuwe leden zal telkens op den 1 Juli periodiek aftreden. Herbenoemd werden door den Raad de Heer D. H. Jordaan en door de Vereeniging Zutphen Vooruit de Heer D. J. Bo s m a n. De Concierge J. Homan verkreeg door B. en W. een vaste aanstelling, daar hij zijn taak naar genoegen der Commissie weet te vervullen. Aangezien de Heeren Provisoren van het Bornhof aan hun provenieren geen toestemming meer verleenen tot het verrichten van werkzaamheden tegen geldelijke vergoeding, moest de hulp-concierge H. Lammers zijn ontslag aanvragen, dat hem op de meest eervolle wijze werd verleend. In zijn plaats werd voorloopig door de Commissie aangesteld A. Been. De Commissie van Beheer, J. DIJCKMEESTER, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 125