Bijlage K. 4 een rijzweep zijn aanwinsten voor de kleedingvitrine, gegeven door den Heer en Mevrouw Dr. J. van der Hoeven—Mees te Eefde. De oude schaatsen van Groningsch model gegeven door den Heer C. J. Canters te Amsterdam, zouden kunnen dienen voor een sportstudie uit het midden der 19e eeuw. Verder ontving het Museum koekvormen van den Heer H. A. Veltkamp, een wandelstokje uit een knoestigen rozentak gesneden van den Heer WA. van Stok" kum; eenige oude kinderspelen van Mejuffrouw H. Repelius te Lochem, Mejuffrouw A. M, C. Werner te Gorssel en Mejuffrouw H. Ree sink te Zutphen zijn van waarde voor de rubriek kinderspeelgoed. Aangekocht werd een compleet weefgetouw met toe stellen voor vlasbraken en garenwinden. De ingrijpende veranderingen, die tegenwoordig plaats hebben in de stad en de omgeving, maken het noodzakelijk den ouden toestand zoo goed mogelijk in fotografie te bewaren. Uit de buurt van Zelhem werden weer twee praehis- torische beitels van verschillend type aangekocht, welke door Dr. A. E. van Giffen werden gedetermineerd. Op twee aanbiedingen tot aankoop kon het Museum niet ingaan, aangezien bij het eene voorwerp, een „gevelsteen met Maarten van Rossum of Alva" de prijs veel te hoog was voor de waarde en het portret van Gellius Bouma bleek een late olieverfcopie naar een 17e eeuwsche prent te zijn. Twee pistolen, klein model, afkomstig van de Politie, zijn ontvreemd en werden niet teruggevonden. Wellicht is het meerdere bezoek toe te schrijven aan het betere gehalte der tijdelijke tentoonstellingen, die elkaar, 11 in getal, dit jaar geregeld opvolgden. Een der leerzaamste was die van den Ned. Kring van Bijlage K. 5 Beeldhouwers een tentoonstelling van de Kon. Kunst zaal Kleykamp bracht een exotische noot aan, terwijl een tentoonstelling van werken door den bekenden kunstschilder A. M. Gorter menig intiem beeld uit de Graafschap gaf te aanschouwen. Het Museum mag den Heer Gorter dankbaar zijn, dat hij met zijn mooi zonnig werk de donkere Kerstdagen voor ons verlichtte. Naar aanleiding van het in bruikleen geven van een schilderij van den Burgemeester van Diemen en zijn familie, geschilderd door D. van Lonen, door den Heer F. van Hasselt, wegens het verbouwen van het Huis Empe, werden de vier werken, die van Van Lonen bekend zijn in het Museum tentoongesteld. Voor het afstaan der schilderijen wordt gaarne dank gezegd aan het Gemeentebestuur en de Heeren Provi soren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis, benevens aan Dr. J. Doyer. De Heer J. Völcker was zoo goed zijn laatste serie aquarellen aan Pictura af te staan; het zal velen spijten, dat hiermee deze collectie is uit geput, men kan evenwel niet anders dan waardeeren, dat de Heer Völcker zooveel jaren bereid was zijn portefeuille ter beschikking te stellen. De prenten op medisch gebied uit de collectie van Dr. J. van der Ho even en de oude schilderijen van den Heer P. ten C a t e, eveneens door Pictura tentoongesteld, trokken veel aandacht. De kas sluit met een batig saldo van f 555.24, de uitgaven waren f 1738.54, de inkomsten f 2293.78. De uitgaven van het vorige jaar waren f 1794.53, de inkomsten f 2045.71. De Gemeentesubsidie bedroeg f 1775, terwijl er een post op de begrooting van Ge meentewerken werd uitgetrokken voor een parketvloer op het bovenportaal. De Heer J. H. van Heek was

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 124