Bijlage 2 Een leerling, die in Hengelo met succes het onderwijs in de eerste klasse gevolgd had, werd tot de tweede klasse toegelaten. Bij den aanvang telde de eerste klasse 23 en de tweede klasse 24 leerlingen. Tusschentijds werden geen leerlingen toegelaten. Een leerling van de eerste klasse die het onderwijs niet bleek te kunnen volgen, verliet de school. Ziekte kwam onder de leerlingen niet voor. Het gedrag der leerlingen liet niets te wenschen over. Ver zuimen kwamen zoo goed als niet voor. De lessen begonnen op 7 October en eindigden op 31 Maart. Het mondelinge eindexamen had plaats op 2 April in tegenwoordigheid van eenige leden van de Commissie van Toezicht, den Wethouder van Onderwijs alhier, een vertegenwoordiger van het D. B. der G.O.M. v. L. en een vrij groot aantal belangstellenden. Onvoorwaardelijk werden bevorderd van de eerste tot de tweede klasse de volgende leerlingenJ. G. Arfman te Vorden, N. A. Becht te Arnhem, G. W. Brascamp te Olst, H. J. Brouwer te Dieren, B. Brum- melman te Harfsen, J. Dogger te Vaassen, P. Th. Derksen te Angerlo, Eijerkamp te Laren, H. Garritsen te Steenderen,B. Hamer te Beekbergen, J. B, Harmsen te Warnsveld, A. J. Haijtink te Zwiep, G. J. te Hennepe te Eerbeek, G. W. Huetink te Angerlo, P. Nengerman te Warnsveld, H. W. Nieuwenhuis te Wilp, E. J. Poterman te Almen, M. Rosenboom te Beekbergen, D. W. Sienhorst te Zelhem, H. W. Stoelhorst te Deventer en W. Willemsen te Wilp. Een leerling werd niet bevorderd. Een diploma werd uitgereikt aan de volgende leer lingen F. W. H. Beeking te Loenen, G. Boschloo te Bijlage J. 3 Almen, E. Enzerink te Harfsen, A. E. Evers te Hummelo, Groot te Renkum, Groot Obbink te Vierakker, N. van Harte te Diepenveen, E. S. Hartman te Steen deren, G. Hekkert te Terwolde, G. ten Hoopen te Gorssel, F. Leenstra te Wijhe, G. van Leusen te Oxe, G. Leusink te Borculo, J. Makkink te Gorssel, J. Muller te Doetinchem, D. Pardijs te Lochem, D. J. W. Remmelink te Doetinchem, W. Sprokholt te Epe, J. W. Stapel te Zelhem, A. Verstege te Hengelo, A. Wagenaar te Vaassen, J. A. Weustenenk te Warken en G. B. Wolters te Beekbergen. Afgewezen werd één leerling. Bij ontstentenis van den Voorzitter werden de diploma's met een toepasselijk woord uitgereikt door het lid van de Commissie van Toezicht den Heer J. H. Ch. Rauwenhoff. Van de ouders der leerlingen van de eerste klasse zijn 17 landbouwer, 1 predikant, 1 timmerman, 1 post bode, 1 opzichter bij de Ned. Heide Mij. en 1 assistent bij de Ned. Spoorwegen. Van de 23 leerlingen, die met goed gevolg het eind examen hebben afgelegd, blijven 15 voorloopig werkzaam in het bedrijf van hun ouders, 7 zullen examen doen voor den cursus van de Ned. Heide Maatschappij en een zal zijn studie voortzetten aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Boskoop. Van de 46 leerlingen was een hier in pension de overigen reisden dagelijks heen en terug. Beurzen of toelagen werden dit jaar niet toegekend. Met de leerlingen der eerste klasse werd een bezoek gebracht aan een paar tuinbouwbedrijven in de omgeving en in vereeniging met die der tweede klasse aan het transportbedrijf van de N.V. Spieker en Elferink alhier. Met de leerlingen der tweede klasse werd een bezoek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1930 | | pagina 121